FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Allianz Stadion, nový domov Rapidu Vídeň

Vídeň - Allianz StadionVídeň - Allianz Stadion 15.07.2016: Oficiální otevření nového stadionu Rapidu Vídeň proběhne v sobotu 16. července 2016, a to velkolepě. Domácí Rapid při kolaudaci svého nového domova přivítá anglického giganta Chelsea FC. Fanoušci si nový Allianz Stadion můžou vychutnat také o týden později, kdy zahájí Rapid novou ligovou sezónu 2016/17 proti SV Ried a v dalších dnech se zde odehraje předkolo Evropské ligy UEFA.

Proč Allianz Stadionn? Rapid podepsal sponzorskou smlouvu s pojišťovnou Allianz, což vedlo k pojmenování nového stánku na Allianz Stadion. Celkově se jedná již o třetí stadion v Evropě, který nese název společnosti Allianz.
  Stavba stadionu: Nový stadion Rapidu Vídeň jménem Allianz, byl vybudován na místě bývalého Gergard Hanappi Stadionu z roku 1977. Ten byl v říjnu 2014 zbourán a v lednu 2015 začala výstavba zcela nové arény pro 28 600 diváků. Rapid jde naproti svým fanouškům a stejně jako řada německých stadionů, nabízí pro domácí a hostující fanoušky sektory bez sedadel. Pro mezinárodní zápasy je proto kapacita snížena na 24 000 míst.

Foto: Linie29 (CC BY-SA 4.0)


Cena stadionu: Původně se počítalo s celkovým rozpočtem 47,5 milionů euro, včetně demolice starého Gergard Hanappi stadionu. Oproti svému předchůdci je nový stánek otočen o devadesát stupňů a vzhledem ke stavebním předpisům a různých registračním poplatkům, vzrostly náklady na 53 milionů eur.

 
Foto: Haeferl (CC BY-SA 3.0)
  FotbloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 9741

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů