EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Amsterdam ArenA po modernizaci v roce 2020

Amsterdam - Amsterdam ArenaAmsterdam - Amsterdam Arena 12.03.2017: Stadion Ajaxu postavený roku 1996 byl ve své době považován za nejmodernější stadion na světě. Aby si udržel vizitku zapadající mezi nejmodernější fotbalové arény světa, musí proto také postupem času něco dělat. Proto přichází Ajax s myšlenkou postupné rekonstrukce Amsterda Areny do konce roku 2020. Důvodem je také zájem Amsterdamu na spoluúčasti pořádání Mistrovství v roce 2020.

Modernizace Amsterdam Areny, započatá ještě v roce 2016, se bude týkat především nových LED obrazovek, navýšení solárních panelů, nových toalet pro fanoušky v horních pater tribun a také například zavedením systému pro využívání dešťové vody. Celková modernizace bude zahrnovat nový plášť a rozšíření okolní infrastruktury. Náklady se odhadují na 50 milionů Eur, zhruba 1,3 miliard korun.
 


Takto bude vypadat Amsterdam Arena v roce 2020


Zdroj: www.pphp.nl
 


Nově místa na stání (2016):
S kapacitou se hýbat nebude, ta zůstane na svých 53 tisících. Přesto však dojde k menší úpravě jižní tribuny, kde sídlí nejhlasitější fanoušci Ajaxu. Pět tisíc sedadel bude vyměněno na tzv. stojící sedačky. Jedná se o pevné, kovové, nesklapovací sedadla, na kterých může domácí kotel fandit ve stoje. Styl sedadla však musí být zachován, aby nedošlo ke snížení kapacity na mezistátních zápasech, kde jsou vyžadována všechna místa k sezení.
 

.
Amsterda ArenA před modernizací

 
Foto: Marc John (CC BY 2.0)
 
 

Plány na postavení Amsterdam Areny, původně jako atletického stadionu, směřovaly k Letním olympijským hrám v roce 1992. Ty se nakonec v Nizozemsku nekonaly, a proto přišla logicky stavba čistě fotbalová arény. A jako první v Evropě se zatahovací střechou! Nový stadion na okraji Amsterdamu se začal stavět v listopadu 1993 a za necelé tři roky, v červenci 1996, byl otevřen. Ajax se tak po dlouhých 62 lechech stěhoval z bývalého stadionu De Meer.

Zajímavé zápasy v Amsterdam Areně: První velkolepou událost zažila Amsterdam Arena v roce 1998, kdy se zde konalo finále Ligy mistrů mezi Juventusem a Realem Madrid (0:1). Stadion byl také součástí Mistrovství Evropy 2000 konané v Nizozemsku a Belgii. Jako jeden z nejvýznamnějších zápasů posledních let, je považováno nedávné finále Evropské ligy UEFA 2012/2013, ve kterém Chelsea porazila Benficu Lisabon 2:1.
  .

Amsterdam Arenu, bývalý stadion Ajaxu De Meer a další evropské stánky zachycuje kniha Fotbalové stadiony

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů

Autor: Jiří Vojkovský

Patron: Milan Baroš  


OBJEDNAT  KNIHU 

CENA: 369 Kč
+ BONUS časopis Pro Football

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7844

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.