EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Aréna vítězství - nový stadion MS 2018

Volgograd - Volgograd ArenaVolgograd - Volgograd Arena 18.01.2015: Na konci roku 2014 byla v ruském městě Volgograd dokončena demolice třicetitisícového stadionu Centralnyj, který dříve sloužil k domácím zápasům klubu Rotor Volgograd. Na jeho místě byly zahájeny výkopové práce pro novou „Arénu vítězství“, která bude mít kapacitu pro 45 tisíc diváků a jako jeden z dvanácti stadionů bude v roce 2018 hostit fotbalové mistrovství světa.

Plocha, na které stál původní stadion, byla zcela vyčištěná od trosek stadionu. Během dvou měsíců po pracovníci nalezli 10 různých municí z druhé světové války. Všechny byly odvezeny z města a zneškodněny. Jakmile bude podepsán dokument o bezpečnosti výkopových prací, bude výstavba nového stadionu zahájena.

Volgograd Arena, nové zázemí místnního Rotoru bude dostavěna v roce 2017 a o rok později plně piřpraven na mistrovství světa. Cena arény je odhadována na 16,4 miliardy rublů. Stadion bude mít kapacitu pro více než 45 tisíc diváků.
 


Volgograd Arena, výstavba: 2014 - 2017, kapacita: 45 568


Zdroj: SPORT-IN

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4815

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.