EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Aréna vítězství - nový stadion MS 2018

Volgograd - Volgograd ArenaVolgograd - Volgograd Arena 18.01.2015: Na konci roku 2014 byla v ruském městě Volgograd dokončena demolice třicetitisícového stadionu Centralnyj, který dříve sloužil k domácím zápasům klubu Rotor Volgograd. Na jeho místě byly zahájeny výkopové práce pro novou „Arénu vítězství“, která bude mít kapacitu pro 45 tisíc diváků a jako jeden z dvanácti stadionů bude v roce 2018 hostit fotbalové mistrovství světa.

Plocha, na které stál původní stadion, byla zcela vyčištěná od trosek stadionu. Během dvou měsíců po pracovníci nalezli 10 různých municí z druhé světové války. Všechny byly odvezeny z města a zneškodněny. Jakmile bude podepsán dokument o bezpečnosti výkopových prací, bude výstavba nového stadionu zahájena.

Volgograd Arena, nové zázemí místnního Rotoru bude dostavěna v roce 2017 a o rok později plně piřpraven na mistrovství světa. Cena arény je odhadována na 16,4 miliardy rublů. Stadion bude mít kapacitu pro více než 45 tisíc diváků.
 


Volgograd Arena, výstavba: 2014 - 2017, kapacita: 45 568


Zdroj: SPORT-IN

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4882

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |