NETfotbal.cz - modely fotbalovýh stadionů (3D Puzzle)

Atlético Madrid čeká v roce 2017 stěhování na nový stadion

Madrid - Estadio La PeinetaMadrid - Estadio La Peineta 28.04.2016: Estadio La Peineta, původně plánovaný jako olympijský stadion, bude od roku 2017 nově sloužit Atléticu Madrid. Na místě atletického stadionu, ze kterého byla zachována pouze konstrukce hlavní tribuny, roste nyní obrovská aréna pro téměř 74 000 diváků. Původní Estadio La Peineta, postavený v roce 1994, měl být hlavním dějištěm Letních olympijských her 2016, případně o čtyři roky později v roce 2020. Španělsko však kandidaturu ani v jednom případě nevyhrálo. Přednost dostala Brazílie a Japonsko.

Přesto stavba pomalým tempem od roku 2011 stále pokračovala a místo atletického stadionu bude v roce 2017 otevřena čistě fotbalová aréna za zhruba 240 milionů euro. Zarážející se může zdát obrovská kapacita pro 73 729 diváků. I když je Atlético každým rokem zajímavějším klubem, nejen ve Španělsku, vyprodaný může být snad v případě derby s Realem, zápasy s Barcelonou a zajímavých duelech Ligy mistrů. Přece jen velikost stávajícího stadionu Vicente Calderón, který pojme 54 851 diváků, se zdá být pro Atlético ideálnější. Ale nechme se překvapit.

Fanoušci si budou muset najít zcela novou cestu na zápasy svého klubu. Nový stadion se totiž nachází na východní straně Madridu, vzdušnou čarou 11 kilometrů od stávajícího Vicente Calderón, ležícího v jihozápadní části města.
 

Výstavba Estadio La Pieneta (2016 - 2011):

Spodní patro tribuny začalo být demolováno v listopadu 2011. Na to navázaly výkopové práce pro podzemní parkoviště, které je umístěné pod novou tribunou. V současné době už se rýsuje tvar celého kolosu. Následovat bude střešní konstrukce, osazení tribun sedačkami a nasazení trávníku. Součástí celé výstavby je také obchodní infrastruktura s komerčními prostory, což je dnes téměř standard novodobých arén.
 
Foto: OlimpiaYGF (CC BY-SA 3.0)
 
Foto: Asqueladd (CC BY-SA)

.
Maketa (3D puzzle) současného stadionu Vicente Calderon (kapacita: 54 851):

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5886

© 2012 - 2017 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Přidejte se k nám

Facebook - přidejte se k nám

Pozvánka

World Stadium Congress 2017 - Doha, Qatar
Zájezdy a vstupenky na fotbal | FotbalTour.cz