EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Bayern si zahraje FINÁLE LIGY MISTRŮ na domácí půdě

Mnichov - Allianz ArenaMnichov - Allianz Arena 18.05.2012: Allianz Arena se stala prvním stadionem v historii ligy mistrů, který bude hostit ve finále domácí tým. Bayern Mnichov se 19. května utká doma v Allianz Areně proti anglické Chelsea. Za dvacetiletou historii ligy mistrů se finále koná po čtvrté právě v Německu. Třikrát se hrálo finále v Itálii, 2 krát v Anglii, Španělsku, Francii a Řecku. Jednou v Rakousku, Skotsku, Turecku, Nizozemsku a Rusku. Bayern si zahraje finále LM již počtvrté. Naposledy si zahrál finále v roce 2010, kdy podlehl Interu Milán 2:0 na madridském Santiago Bernabeu.

V roce 2001 však Bayern Ligu mistrů vyhrál po penaltách nad Valencií na milánském San Siru. O dva roky dříve (1999) prohrál Bayern své první finále na Nou Campu 2:1 proti Manchesteru United. Chelsea si finále zahraje podruhé. Své první finále prohrála v Moskvě na Lužnikách po penalovém rozstřelu proti Manchesteru United, kdy na mokrém umělém povrchu při rozhodující penaltě ukouznul John Terry a bránu přestřelil.

Celkem z dvaceti finále se 6 krát účastnil AC Milán, 4 krát Barcelona, Menchester United, Juventus a Bayern Mnichov, 3 krát Real Madrid, 2 x Liverpool, Valencia, Ajax a Chelsea, jednou Inter Milán, Olympique Marseille, Porto, Monaco, Bayer Leverkusen, Borussia Dortmund a Arsenal. Uvidíme komu letos přinese štěstí mnichovská Allianz Arena.


Allianz Aréna, kapacita: 71 000 diváků, otevření: 2005:

Photo: Maximilian Dörrbecker, Original; License: CC by-sa 2.5

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3461

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.