EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Budoucnost Mestally ve Valencii je stále nejistá

Valencia - Nou MestallaValencia - Nou Mestalla 27.09.2014: Nový majitel Valencie, singapurský miliardář Peter Lim, vzal zpět dřívější prohlášení o dostavbě nového stadionu Mestalla. Její finiš je tak opět v nedohlednu. V současné době se španělský klub zmítá v obrovských finančních problémech, Mestalla se proto opět dostala na vedlejší kolej. Kdy se fanoušci Valencie vysněného stadionu dočkají? Na nový stadion už čekají dlouhých sedm let a vypadá to, že kolem rozestavěného kolosu ještě minimálně dalších pět let chodit budou.

V loňském roce klub požádal tým architekta Marka Fenwicka, aby z návrhu stadionu odstranil nepodstatné věci. Ve výsledku byla kapacita snížena na 61 tisíc míst, odstraněn přebytečný reklamní prostor a zkrácena střecha, která nebude chránit před deštěm pětadvacet procent fanoušků. Tato úsporná opatření vedla k výraznému snížení nákladů z 244 milionu eur na 100 milionu eur.

Samo o sobě to nevyřeší finanční bídu Valencie, avšak singapurský investor Peter Lim věří, že mu to výrazně pomůže. V květnu Lim získal souhlas valencijské nadace a převzal 70 procent akcií klubu. Po převzetí klubu oznámil, že hodlá pokračovat ve Fenwickově projektu Nou Mestally.

 

Foto: Photo: Joanbanjo (CC BY-SA 3.0)


Nicméně konečná dohoda nebyla podepsána až do září. Do té doby Lim několik týdnů jednal se společností Bankia, hlavním věřitelem Valencie. Podle listu El Confidencial ale současná dohoda neobsahuje žádnou záruku, konečný návrh, ani standardy stadionu. Výjimkou je vyjádření přání otevřít Mestallu v roce 2019, symbolicky ke stému výročí od založení klubu.

Aby se klubu opět postavil na nohy a mohl pokračovat ve výstavbě stadionu, zprostila společnost Bankia Valencii po dobou tří let od všech splátek. Během tohoto období se očekává, že Peter Lim investuje do kádru, který posléze bude mít sílu se pravidelně účastnit Ligy mistrů a sahat v ní na nejvyšší mety. Právě tyto úspěchy pomohou zvýšit rozpočet Valencie na takovou úroveň, aby mohla splácet dluhy a pohnout se s výstavbou Nou Mestally.

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3637

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.