City Arena v Trnavě otevřena

Trnava - City ArenaTrnava - City Arena 01.09.2015: Poslední srpnovou neděli roku 2015 byla v Trnavě otevřena nově postavená City Arena, která se stala se svou kapacitou pro 19 200 sedících diváků, největším stadionem na Slovensku. City Arena Trnava vyrostla na místě bývalého stadionu Antona Malatinského a stala se tak historicky největší stavbou tohoto 65 tisícového, slovenského města. Součástí areálu jsou také administrativní budovy, obchodní centrum s multikinem a podzemní dvoupatrové parkoviště.

Nový stadion byl slavnostně otevřen v neděli 30. srpna v zápase sedmého kola slovenské Fortuna ligy, mezi domácím Spartakem Trnava a MŠK Žilinou, kterou vítězně domácí zvládli 2:0. Více než 13 tisíc diváků na stadionu mohlo sdílet nadšení z nové arény, jejíž parametry jsou na evropské úrovni a předčily tak, do té doby nejmodernější stadion na Slovensku - Štadión MŠK Žilina.
 

Níže si můžete prohlédnout, jak to vypadalo při otevření nové City Arény v Trnavě, které navštívilo 13 340 diváků. Výkop zápasu byl opožděn na úkor pyrošou, kterou si na úvod připravili fanoušci Spartaku. Na poměry slovenské ligy se jedná opravdu o nevídanou návštěvu. Doufejme, že se fotbal nejen v Trnavě pozvedne a na další zápasy dorazí podobné množství fanoušků.
     

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: www.cityarenatrnava.com


Trnava - City Arena TrnavaTrnava - City Arena Trnava

V Trnavě roste City Arena

12.04.2015: Sportovně-nákupní komplex jménem City Arena bude historicky největší stavbou v Trnavě. Slavnostní otevření je naplánováno na 23. srpna 2015 a má být vskutku velkolepé. Investorem projektu je skupina EuroMax Slovakia, jejíž záměrem je vybudovat moderní fotbalový stadion evropské úrovně. City Arena vyroste na místě zdemolovaného stadionu Antona Malatinského.

celý článek

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6873

© 2012 - 2017 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů