FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Dostavba nového stadionu Valencie se stále protahuje

Valencia - Nou MestallaValencia - Nou Mestalla 04.11.2013: Výstavba nového stadinu Valencie Nou Mestalla se každým rokem protahuje. Stavba byla zahájena na místě bývalé továrny již v roce 2007 a do roku 2009 byla postavena celá základní betonová konstrukce. Po té byla celá stavba z finančních důvodů pozastavena. Koncem roku 2011 klub oznámil, že po dohodě s bankou bude stadion dostavěn a po té připadne majetek starého stadionu Mestalla bance.

Očekávané otevření Nou Mestalla by snad mělo proběhnout v roce 2014. Pokud však nepřibyde Valencii další nečekaná překážka. Oproti stávajícímu stadionu s kapacitou 55 tisíc diváků, má mít nový stánek kapacitu 75 100 diváků. Tímto by se Nou Mestalla posunula o jednu příčku nahoru na třetí místo za Nou Camp a Santiago Bernabeu, co se velikosti stadionů ve Španělsku týče. Cena celé stavby by se měla pohybovat v rozmezí 250 - 300 milionů euro.

Stavbu stadionu provází také smutná událost. V roce 2008 pádem z lešení přišli o život 4 dělníci. Doufejme, že se fanoušci Valencie dočkají co nejdříve svého nového domácího stánku bez dalších takovýchto podobných událostí.
 


Foto: Photo: Joanbanjo (CC BY-SA 3.0)
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4717

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů