EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1


N O V I N K A

FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 369 Kč + BONUS

S knihou obdržíte věnování autora,
jedno vydání časopisu Pro Football
a samolepku FotbaloveStadiony.cz

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Dostavba nového stadionu Valencie se stále protahuje

Valencia - Nou MestallaValencia - Nou Mestalla 04.11.2013: Výstavba nového stadinu Valencie Nou Mestalla se každým rokem protahuje. Stavba byla zahájena na místě bývalé továrny již v roce 2007 a do roku 2009 byla postavena celá základní betonová konstrukce. Po té byla celá stavba z finančních důvodů pozastavena. Koncem roku 2011 klub oznámil, že po dohodě s bankou bude stadion dostavěn a po té připadne majetek starého stadionu Mestalla bance.

Očekávané otevření Nou Mestalla by snad mělo proběhnout v roce 2014. Pokud však nepřibyde Valencii další nečekaná překážka. Oproti stávajícímu stadionu s kapacitou 55 tisíc diváků, má mít nový stánek kapacitu 75 100 diváků. Tímto by se Nou Mestalla posunula o jednu příčku nahoru na třetí místo za Nou Camp a Santiago Bernabeu, co se velikosti stadionů ve Španělsku týče. Cena celé stavby by se měla pohybovat v rozmezí 250 - 300 milionů euro.

Stavbu stadionu provází také smutná událost. V roce 2008 pádem z lešení přišli o život 4 dělníci. Doufejme, že se fanoušci Valencie dočkají co nejdříve svého nového domácího stánku bez dalších takovýchto podobných událostí.
 


Foto: Photo: Joanbanjo (CC BY-SA 3.0)
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4952

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.