EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Finále Evropské ligy hostí Juventus Stadium

Turín - Juventus StadiumTurín - Juventus Stadium 14.05.2014: Finále druhé nejvýznamnější pohárové soutěže v Evropě se odehraje 14. května 2014 na Juventus Stadium v Turíně. Nechybělo mnoho a Juventus by si finále Evropské ligy zahrál na svém domácím stadionu. V semifinále však nestačil na Benficu a ta si místo něj zahraje finále proti Seville. Ta se do velkého finále probojovala přes Valencii. Tento článek je však zaměřen na dějiště tohoto významného zápasu, kterým je Juventus Stadium.

Juventus Stadium byl postaven roku 2011 za údajných 125 milionů eur pro 41 250 diváků. Jedná se momentálně o nejnovější a nejmodernější stadion v Itálii. Mezi stadiony s nejvyšší kapacitou však zdaleka nepatří. V italské Serii A se jedná až o osmý největší stadion. Co se kapacity týče, je na prvním místě milánský kolos známý jako San Siro, který je dvakrát větší než Juventus Stadium.
      Nový stadion má zatím skvělou bilanci. Od svého otevření v roce 2011 na něm Juventus již třikrát slavil titul v Serii A (2012, 2013, 2014). Než se Juventus usídlil na svém novém stánku, přechodně působil pět let na Stadio Olimpico (2006 - 2011) s kapacitou 25 300 diváků, který je domovským stánkem klubu Turín FC. Předem se však vědělo, že se jedná pouze o dočasné řešení na několik let, než bude vybudován nový stadion. Ten stojí na místě bývalého stadionu Delle Alpi (kapacita: 69 000), na kterém Juventus odehrál dlouhých šestnáct sezón (1990 - 2006).


 
V blízké době by se měl v Itálii dočkat nového stadionu také AS Řím. Plány na nový stadion má v Itálii hned několik dalších klubů, např. Lazio, Palermo a také Fiorentina. Nedostatek financí však kazí většinu těchto plánů, které jsou prozatím jen na papíře. Uvidíme, který italský klub přijde jako další s realizací výstavby nového stadionu.


Foto: www.groundhopping.se

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3431

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.