EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Arsenal FC (2010)

Londýn - Emirates StadiumLondýn - Emirates Stadium 12.05.2013: V říjnu 2010 jsme se vydali navštívit další zápas Premier League. Tentokrát jsme zamířili na londýnské Emirates Stadium. Zápas 8. kola sezóny 2010/11, nám nabídnul souboj mezi domácím Arsenalem a Birmingham City. 60 tisícový stadion Arsenalu je prakticky každý zápas vyprodaný. Mohli jsme se tak těšit na pravou anglickou atmosféru Premier League s přítomností Tomáše Rosického. Ten však nasoupil až v 70. minutě. Svou aktivní hrou však oživil hru Arsenalu, který nakonec vyhrál nad Birminghamem 2:1.

Výkop byl v sobotu odpoledne ve čtyři hodiny. Před třetí hodinou jsme měli sraz v centru Londýna na známé křižovatce Piccadilly Circus s Colinem, našim známým a věrným fanouškem Arsenalu. Na místo jsme dorazili už se zakoupenou šálou Arsenalu na krku. Čímž jsme Colina, jdoucího rovnou z práce na zápas, očividně potěšili. Colin šel už do práce stylově oděný v dresu, bundě, kšiltovce a samozřejmě šále Arsenalu. Metrem jsme se z centra přesunuli před Emirates Stadium a příchodem ke stadionu jsme se kochali pohledem na obrovský, téměř nový kolos s kapacitou 60 355 diváků.


ZAJÍMAVOSTI:                                                                 PARTNER WEBU:

Ceny vstupenek na Arsenal se pohybují podle sektoru a kategorie zápasu od 35 - 100 liber, v přepočtu zhruba 1 000 - 3 000 Kč. Téměř vždy řešíme rezervaci vstupenek přes internet asi měsíc dopředu. Před zápasem se vytištěné elektronické vstupenky vyměňují u speciální pokladny za klasickou vstupenku. Tentokrát tomu bylo jinak.

Colin nám už dopředu avizoval, že se nemusíme o vstupenky starat. Parťáci, se kterými má Colin koupené permanentky už dopředu hlásili, že budou v den zápasu na významné rodinné oslavě. Takže jsme měli tentokrát bonus v podobě
vstupu na Arsenal zdarma, díky zapůjčeným permanentekám . Navíc permice byly na lukrativním místě, téměř uprostřed hřiště ve druhé řadě.


Emirates Stadium necelou hodinu před výkopem.


Zapůjčená permice na Arsenal, "kousek plastu" v hodnotě zhruba 40 tisíc korun.


Pohled na tribuny ze spodního patra Emirates Stadium.Colinova úsměvná reakce při předzápasové debatě, jak asi dopadne dnešní zápas. Colin si jednoznačně nepřipouštěl, že by mohl Arsenal s Birminghamem prohtát. V 33. minutě však Birmingham City vedl 1:0. Nakonec Arsenal otočil zápas na zasloužený konečný stav 2:1.

 
Zaplněný Emirates Stadium chvíli po výkopu.

"Vstup na hrací plochu je trestný čin". Takovéto nápisy jsou na vnitřní straně reklamních bannerů. Ty jsou prakticky jedinou zábranou mezi tribunou a hrací plochou.

V dnešní době je toto varování dostačující překážkou pro fanoušky, aby na hřiště opravdu nevstupovali. Angličtí fanoušci moc dobře ví, že kdyby pravidlo zákazu vstupu na hřiště porušili, už by se na zápas svého oblíbeného klubu, nemuseli v životě podívat.


Tomáš Rosický zasáhl do hry v 70. minutě. Z druhé řady byl každý hráč v blízkosti lajny doslova na dlani.

Samir Nasri, dnes hrající za Manchester City.

Poločasovou přestávku Colin využil ochutnávkou české čokolády.


Pohled na vyprodaný Emirates Stadium.Oslava gólu na 2:1.
 
Spokojenost po zápase.

Tento nádherný fotbalový zážitek nás nadále ujistil, že Premier League je svou hrou, atmosférou a celkovým dojmem tou nejlepší ligou na světě! Už teď se těšíme na další návštěvu Premier League, která určitě v budoucnu opět nastane. V příští fotoreportáži však přiblížíme atmosféru turecké ligy, kde jinde než na stadionu Galatasaray v Istanbulu.
 
    Suvenýry Arsenalu - dresy, trička, šály, čepice a další...

 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Steaua B. (2013)   EURO (2012)
  Benfica (2012) Galatasaray (2011)

  Bordeaux (2011)   Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)
  Man. City (2008)   Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)
  Valencia (2007)
  Celtic (2006)      

  Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5059

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.