FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Celtic Glasgow (2006)

Glasgow - Celtic ParkGlasgow - Celtic Park 30.07.2012: Touto fotoreportáží se přesuneme zpět do roku 2006, konkrétně do skotského největšího města Glasgow. Navštívili jsme zápas skotské Premier League mezi domácím Celticem a Hibernian z hlavního města Edinburgh. I když soupeřem Celticu byl nevýrazný soupeř, tak stadion Celtic Park s kapacitou přes 60 tisíc diváků, byl jako každý zápas vyprodaný. Atmosféra byla úžasná, protože fandil opravdu celý Celtic Park. Nebylo snad fanouška, který by na sobě neměl dres s šálou či celou soupravu své milované značky Celtic.

Nutno podotknout, že tímto zápasem prakticky vznikla později myšlenka pro vytvoření tohoto webu FotbaloveStadiony.cz. Po návštěvě skotské ligy přišly obratem nápady poznat na vlastní kůži atmosféru dalších evropských fotbalových soutěží. A tak se taky postupně stalo. Záhy následovala nášvtěva španělské La ligy a německé Bundesligy. V dalších letech jsme se podívali několikrát na anglickou Premier League, italskou Serii A a další soutěže z různých koutků Evropy. Do sbírky pochopitelně přibyla ochutnávka z francouzské, portugalské, turecké či belgické ligy. Po těchto nádherných fotbalových zážitcích a načerpaných zkušenostech, vzniknul tento web FotbaloveStadiony.cz.
  Celtic FC - Hibernian FC (2:1) | Skotská Premier League 2006/07

Celtic Glasgow Davy fanoušků se blíží ke stadionu Celticu Glasgow. Po několika debatách s fanoušky jsme zjistili, že nic jiného než výhru minimálně 3:0 si nepřipouští. Od 8. minuty však Celtic prohrával 1:0 a zápas otočil až v druhé půli na konečný výsledek 2:1.

Celtic Glasgow 2006 Na zápas jsme se vybavili dresy a odznaky Celticu, abychom zapadli mezi zelenobílé barvy.

Celtic Glasgow - Hibernian FC
Celtic Park se zaplňoval velmi pomalu. Zhruba půl hodiny před zápasem bylo na stadionu pár tisícovek přihlížejících. Ještě 10 minut před výkopem to vypadalo, že stadion bude poloprázdný. Při výkopu už však bylo všech 60 tisíc fanoušků na svém místě.
  Celtic - Hibernian (2006)
Předzápasový trénink při pohledu na hlavní tribunu, která je z celého Celtic Parku nejstarší. Naposledy prošel celý stadion rekonstrukcí v roce 1998.
  Skotská Premier League Jiří Jarošík (vlevo) na předzápasovém tréninku. Do zápasu však nezasáhl.
  Skotish Premier League - Celtic FC
Procházka po tribunách.
  Celtic Park - Glasgow Před každým zápasem je zvykem, že se hráči Celticu semknou do hloučku a provedou svůj rituál.
  Celtic Glasgow - Hibernian Edinburgh Pohled na zaplněný Celtic Park mluví sám za sebe. Atmosféra v Celtic Parku byla vyjímečná...
  Celtic Park 2006
  Celtic
Zápas jsme sledovali z horní poloviny vrchní tribuny ze kterého byl také zajíavý výhled na část Glasgow.
  Po zápase se většina fanoušků přesouvá do uliček s hospůdkami oslavovat výhru. Jelikož má stadion velké množství východů, které se rozdělují na další východy, tak byl Celtic Park do několika málo minut prázdný.
  Kde se vypravíme příště? V příští fotoreportáži se podíváme na zápas španělské La Ligy mezi Valencií a Sevillou (2007).