EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na derby AC Milán - Inter (2009)

Milán - San SiroMilán - San Siro 24.01.2013: Tato fotoreportáž nabízí zajímavé obrázky vyprodaného San Sira při milánském derby mezi AC a Interem. "Hosté" nad domácím AC zvítězili s přehledem 4:0. To vše se odehrálo v druhém kole Serie A sezóny 2009/10. Největší italský stadion San Siro s kapacitou přes 80 tisíc diváků byl naplněň fanoušky AC a Interu k poměru 1:1. Kotle obou táborů byly za brankami v počtu zhruba 15 tisíc fans. Zbylých 50 tisíc fanoušků Interu a AC bylo rozeseto mezi sebou.

Vstupenky na derby byly rezervovány zhruba měsíc před zápasem přes online rezervaci na webu www.acmilan.com. Tehdejší cena jedné vstupenky v roce 2009 byla na solidní místa za 57 euro, v přepočtu 1 500 Kč. Dnes jsou ceny vstupenek téměř stejné. Vstupenky bylo nutno vyzvednout 4 hodiny před zápasem u pokladen určené internetové rezervaci. Jelikož musela být rezervovace na jednotlivá jména, bylo nutné u pokladny ukázat doklad totožnosti. Po vyzvednutí vstupenek jsme měli dostatek času načerpávat pomalu nastávající předzápasovou italskou atmosféru. Okolí stadionu se začlo plnit stánkami se suvenýry, občerstvením a samozřejmě fanoušky Interu a AC Milán.

Stejně tak tomu bylo uvnitř stadionu zhruba hodinu a půl před výkopem. Kotle za brankami se začaly plnit fanoušky s transparenty a vlajkami za doprovodu zpěvu chorálů na obou stranách. Nástup hráčů na předzápasový trénink už byla "šou" sama o sobě s pořádným ozvučením. Přece jen za AC Milán nastupovali borci jako Zambrotta, Nesta, Gatusso, Pirlo, Pato, Seedorf a ještě tenkrát hvězdný Ronaldinho. V základní sestavě také samozřejmě nechyběl český reprezentant Marek Jankulovski. Na straně Interu byl k vidění brankář Júlio César, dále Maicon, Zanetti, Wesley Snaijder, Patrick Vieira, Milito, Samuel Eto´o a tenkrát ještě neznámý a naopak dnes hodně probíraný Mario Balotelli. Vzledem k výsledku 0:4 pro Inter je jasné, že AC nemělo v tento krásný srpnový den, dobrou formu.

ZAJÍMAVOSTI:                                                          PARTNER WEBU:
I když byli fanoušci obou klubů rozeseti z větší části mezi sebou, tak se až na malou potyčku v našem sektoru prakticky nic nestalo. Fanoušci fandili naplno, ale také se navzájem respektovali. Až tedy na jednoho mladého fanouška Interu, který neustále dost sprostými slovními obraty urážel AC Milán. I když byl svým okolím několikrát upozorňován, ať si klidně fandí ale nenadává, nedal si říct. Po dalších urážkách na adresu AC, dostal dle očekávání naloženo. Nejdříve se na něj vrhnul jeden, pak druhý a za pár okamžiků jej drsnějším způsobem vyprováz ze sektoru větší hlouček příznivců AC. I když to nevypadalo až tak drsně, nakonec skončil s obvázanou hlavou a od krve v péči lékařů. Není se čemu divit, po celou dobu si o to prakticky říkal sám.

Celkově to byl určitě skvělý zážitek, i když díky třem gólům do sítě AC v prvním poločase, né až tak napínavý. Avšak zažít vyprodané San Siro s 80 tisíci diváky na vlastní kůži, řadí tento zápas hodně vysoko v seriálu našich fotoreportáží. Po zápase jsme se ještě v noci přesouvali do Janova, kde nás na druhý den čekal další zápas italské Serie A. UC Sampdoria se utkala s Udinese Calcio. Tímto zápasem se však budeme zabývat v příští fotoreportáži.

   Suvenýry AC Milán - dresy, trička, šály, čepice a další...
   Suvenýry Interu Milán - dresy, trička, šály, čepice a další...
 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Steaua B. (2013)   EURO (2012)
  Benfica (2012) Galatasaray (2011)

  Bordeaux (2011)   Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)
  Man. City (2008)   Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)
  Valencia (2007)
  Celtic (2006)      

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5187

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.