EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Galatasaray (2011)

Istanbul - Türk Telekom ArenaIstanbul - Türk Telekom Arena 29.08.2013: Po několika návštěvách evropských stadionů a zápasů těch nejlepších ligových soutěží, přišla na řadu další fotbalová lahůdka. V roce 2011 jsme se vydali na zápas turecké Süper Ligy mezi Galatasaray a Kayserisporem (1:1). Velkou výzvou byla touha poznat horkou tureckou fotbalovou atmosféru, která se dala na nově postaveném stadonu Türk Telekom Arena s kapacitou přes 52 tisíc, očekávat.

Galatasaray však neměla úspěšnou sezónu a v době zápasu končícího ročníku se v daném 30. kole nacházela neobvykle až ve střední části tabulky. V konečném pořadí této sezóny 2010/2011 se Galatasaray SK umístila na nelichotivém 8. místě. Na poměry rekordmana v počtu získaných momentálně 19 tureckých titulů, to byla opravdu nevydařená sezóna. Což se také podepsalo na návštěvět zápasu, kterého se zúčastnilo přes 30 tisíc fanoušků. Tedy větší polovina z kapacity 52 652 diváků.

Atmosféru vyprodaného stadionu jsme tentokrát nezažili, přesto měl zápas svou odpovídající kvalitu a atmosféra byla na vysoké úrovni. Jeden ze zážitků byl okamžik, kdy se Milan Baroš před koncem poločasu začal rozcvičovat podél hřiště, aby čerstvě zasáhl do druhého poločasu. Dobrá polovina stadionu začala skandovat jeho jméno, což českého fanouška "zahřeje na srdíčku".

ZAJÍMAVOSTI:
Čerstvě zakoupená šála u nového stadionu Galatasaray Istanbul.
  Pohled na hlavní tribunu. Nahoře uprostřed komentátorská stanoviště.
  Pár minut před výkopem.
  Do vyprodání stadionu chybělo minimálně 20 tisíc diváků. Přesto byla turecká fotbalová atmosféra na vysoké úrovni.
  Domácí kotel Galatasaray Istanbul.
  Plexisklem ohraničený sektor hostů vlevo nahoře zůstal prázdný.
  Mohutná střešní konstrukce stadionu působí dojmem ještě většího kolosu, než kterým Türk Telekom Arena je. Přesto je kapacita stadionu přes 52 tisíc diváků dosti vysoká.
  Při focení s šálou Baníku Ostrava, rodného klubu Milana Baroše reagovalo několik fanoušků Galatasaray okolo, s tím že ví, že Baník je mateřským klubem Milana Baroše.

Konečný výsledek 30. kola zápasu mezi Galatasaray a Kayserispor. Milan Baroš, který nastoupil do druhé půle se po slušním výkonu mezi střelce nezapsal.


Hráči jdou poděkovat po zápase za podporu svým fanouškům.
 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Steaua B. (2013)   EURO (2012)
  Benfica (2012) Galatasaray (2011)

  Bordeaux (2011)   Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)
  Man. City (2008)   Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)
  Valencia (2007)
  Celtic (2006)      

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz  

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4042

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.