EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Sampdoria - Udinese (2009)

Janov - Stadio Luigi FerrarisJanov - Stadio Luigi Ferraris 28.02.2013: Další návštěva italské Serie A byla v Janově na zápase mezi domácí UC Sampdoria a Udinese Calsio. Zápas nabízel střetnutí v té době dvou průměrných týmů italské nejvyšší soutěže. Napínavý zápas druhého kola sezóny 2009/10 přinesl 4 branky v poměru 3:1 pro Sampdorii. Zápas provázela kvalitní atmosféra především ze strany Sampdorie, jejíž kotel tvořilo několik tisíc fans. Z Udine vzdálené od Janova 500 km, dorazilo zhruba 30 fanoušků.

Stadion Stadio Luigi Ferrari s kapacitou 36 500 diváků slouží oběma janovským klubům UC Sampdoria a Janov CFC. Zápas tenkrát na stadionu sledovalo přes 25 tisíc diváků. Jelikož bylo zřejmé, že takovýto zápas nebude vyprodaný, tak jsme vstupenku koupili pár desítek minut před zápasem a bez velkého čekání ve frontě. Cena lístku 12 euro byla příjemná.

Je třeba zdůraznit aktivní hlasitou podporu domácího kotle a prakticky celého stadionu. Kotel několikrát za zápas rozmával desítky velkých vlajek za doprovodu chorálů. Stadion tvoří čtyři vysoké tribuny, jehož rohy jsou vyplněny budovami se schodišti a chodbami. Na stadionu je zvláštní, že hráči s trenéry musí z útrob stadionu přejít napříč hřištěm ke svým lavičkám.


ZAJÍMAVOSTI:
                                                             PARTNER WEBU: V den zápasu před Stadio Luigi Ferrari.
  Pravou část horní tribuny obsadilio zhruba 30 fanoušků Udinese Calsio.
 
Tribuna, ze které hráči vstupují na hřiště, je řešena třemi patry.
  V kotli Sampdorie to pár desítek sekund před výkopem jen vře.
 
Tribuna nad lavičkami týmů má dvě vyšší patra. Protilehlá tribuna je stejně vysoká, ale řešena třemi nižšími patry.
 

Italská Serie A nám tentokrát nabídla adekvátní fotbalový zážitek se slušnou atmosférou. V dnešní době je však známo, že italský fotbal jde bohužel dolů. Přejme tedy italskému fotbalu, aby měl postupem času co nejvíce nových či rekonsruovaných stadionů, které by zase přitáhly na tribuny vyšší návštěvy. Od návštěvnosti se také odvíjí kvalitní atmosféra, která sama o sobě dává fotbalu svůj náboj a odpovídající kvalitu.
 
  PŘEHLED  FOTOREPORTÁŽÍ:
  Steaua B. (2013)   EURO (2012)
  Benfica (2012) Galatasaray (2011)

  Bordeaux (2011)   Arsenal (2010)   AC Milan (2009)   Sampdoria (2009)
  Man. City (2008)   Dundee (2008)
Hertha Berl. (2007)
  Valencia (2007)
  Celtic (2006)      

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4093

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.