EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Ghelamco Arena - začátek úspěchů KAA Gent

Gent - Ghelamco ArenaGent - Ghelamco Arena 15.02.2016: KKA Gent zažívá na svém novém stadionu historické úspěchy, které tento belgický celek dovedly až do nejprestižnější soutěže na světě, Ligy mistrů. Velký podíl na tom všem má bezpochyby nově otevřený stadion v červenci 2013, pojmenovaný po svém sponzorovi - Ghelamco Arena. Fanoušci, kterých chodí na domácí zápasy větší počty, jsou novým stánkem nadšení. Bouřlivější je pochopitelně atmosféra a ta jak známo popohání hráče kupředu.

KAA Gent se svými fanoušky zažili poprvé v roce 2015, jak chutná oslava mistrovského titulu v belgické Jupiler Pro League. Tímto historický úspěchem se Gent dostal mezi evropskou elitu jménem Champions League. Jako nováček Ligy mistrů si vedl nad očekávání a 17. února si dokonce zahraje svůj první vyřazovací duel v této soutěži – osmifinále s německým Wolfsburgem. Díky nového stadionu, zisku mistrovského titulu a účasti v Lize mistrů se v KAA Gent navýšil rozpočet, který chce klub vynaložit na nové hráče a rozšíření mládeže.
 
Foto: Gunther Vermeulen (CC BY-SA 3.0)
 

Nová 20 tisícová Ghelamco Arena, nahradila předchozí domov KAA Gent Jules Ottenstadion z roku 1920, který pojmul necelých 13 000 diváků. Působivý pohled na stadion se nabízí po setmění, kdy jej rozzáří na 500 tisíc LDE „žárovek“. V době otevření se jednalo o první, nově vybudovaný fotbalový stadion v Belgii, za posledních bezmála 40 let. Druhým nejnovějším stadionem je aktuálně Jan Breydel Stadion v Bruggách z roku 1974. Za těchto dlouhých 40 let však prošla v Belgii řada stadionů rekonstrukcí, především před Mistrovstvím Evropy v roce 2000, které se konalo právě v Belgii a Nizozemsku.
   
Photo: Stephan Hoogerwaard
 
Autor: Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 2964

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.