EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Highbury - bývalý stadion Arsenalu

Londýn - HighburyLondýn - Highbury 20.02.2017: Stánek pojmenovaný po severní části londýnské čtvrti Higbury, byl známý také pod názvem Arsenal Stadium. Highbury, postavený již v roce 1913, sloužil Arsenalu až do přesunu na nový Emirates Stadium roku 2006. Kapacita Highbury byla 38 419 diváků. Dříve, než měl stadion všechny místa k sezení, vešlo se na něj daleko více fanoušků. Rekordní návštěva je zaznamenána z roku 1935, kdy zápas Arsenalu proti Sunderlandu sledovalo na vlastní oči přes 73 000 diváků.

Rozšíření tehdejšího stadionu Highbury, který pojmul přes 38 000 diváků, Arsenal plánoval již od roku 1997. Rekonstrukce za účelem navýšení kapacity však jednoznačně neprošla městskou radou londýnské části Islington, ve které se stadion Higbury nachází. Klub se proto rozhodl postavit si zcela nový domov na místě bývalé továrny vzdálené pouhých tři sta metrů od Highbury. Tuto novou variantu již městská rada v roce 2000 schválila.
 
Foto: Qwghlm (CC BY-SA 3.0)
 

Náklady na stadion však začaly brzy převyšovat původně plánovaný rozpočet a klub byl nucen stavební práce pozastavit až do února 2004. Ještě téhož roku vedení Arsenalu započalo spolupráci s leteckou společností Fly Emirates, po které je stadion pojmenován. Fly Emirates zajistila financování na dokončení stadionu, jehož konečná cena se vyšplhala až na 390 milionů liber. V červenci 2006 byly veškeré práce dokončeny a fanoušci, hráči, prostě všichni spjatí s klubem se konečně dočkali nového stadionu.

Bývalý stadion Arsenalu byl poté kompletně přebudován na luxusní bytové jednotky a kancelářské prostory. Ty jsou vytvořeny z bývalých čtyř tribun okolo hřiště, na kterém je dnes obrovská zahrada. Takovéto byty na tak atraktivním místě s takovouto historií, si může zřejmě dovolit jen málo kdo.
     
Foto: Qwghlm (CC BY-SA 3.0)

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 11768

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.