FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Highbury - bývalý stadion Arsenalu

Londýn - HighburyLondýn - Highbury 20.02.2017: Stánek pojmenovaný po severní části londýnské čtvrti Higbury, byl známý také pod názvem Arsenal Stadium. Highbury, postavený již v roce 1913, sloužil Arsenalu až do přesunu na nový Emirates Stadium roku 2006. Kapacita Highbury byla 38 419 diváků. Dříve, než měl stadion všechny místa k sezení, vešlo se na něj daleko více fanoušků. Rekordní návštěva je zaznamenána z roku 1935, kdy zápas Arsenalu proti Sunderlandu sledovalo na vlastní oči přes 73 000 diváků.

Rozšíření tehdejšího stadionu Highbury, který pojmul přes 38 000 diváků, Arsenal plánoval již od roku 1997. Rekonstrukce za účelem navýšení kapacity však jednoznačně neprošla městskou radou londýnské části Islington, ve které se stadion Higbury nachází. Klub se proto rozhodl postavit si zcela nový domov na místě bývalé továrny vzdálené pouhých tři sta metrů od Highbury. Tuto novou variantu již městská rada v roce 2000 schválila.
 
Foto: Qwghlm (CC BY-SA 3.0)
 

Náklady na stadion však začaly brzy převyšovat původně plánovaný rozpočet a klub byl nucen stavební práce pozastavit až do února 2004. Ještě téhož roku vedení Arsenalu započalo spolupráci s leteckou společností Fly Emirates, po které je stadion pojmenován. Fly Emirates zajistila financování na dokončení stadionu, jehož konečná cena se vyšplhala až na 390 milionů liber. V červenci 2006 byly veškeré práce dokončeny a fanoušci, hráči, prostě všichni spjatí s klubem se konečně dočkali nového stadionu.

Bývalý stadion Arsenalu byl poté kompletně přebudován na luxusní bytové jednotky a kancelářské prostory. Ty jsou vytvořeny z bývalých čtyř tribun okolo hřiště, na kterém je dnes obrovská zahrada. Takovéto byty na tak atraktivním místě s takovouto historií, si může zřejmě dovolit jen málo kdo.
     
Foto: Qwghlm (CC BY-SA 3.0)

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 10803

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů