NETfotbal.cz - modely fotbalovýh stadionů (3D Puzzle)

Serie A

Serie BOstatní stadiony
Stadiony   
Rok založení:1898 (od roku 1929 jako Serie A)
Počet týmů:20 (poslední 3 sestupují do Serie B)
Liga Mistrů:3 (2 postupují přímo, 1 předkolo)
Evropská liga:2 (přímý postup)
Vítěz soutěže:hraje o italský superpohár Supercoppa s vítězem italského poháru Coppa Italia
Klub Město Stadion Kapacita
 1.      AC Milán Milán San Siro 80 018
 2.      Inter Milán Milán San Siro 80 018
 3.      SSC Neapol Neapol San Paolo 72 800
 4.      AS Řím Řím Stadio Olimpico 70 634
 5.      SS Lazio Řím Stadio Olimpico 70 634
 6.      ACF Fiorentina Florencie Artemio Franchi 47 282
 7.      Udinese Calcio Udine Stadio Friuli 41 652
 8.      Juventus FC Turín Juventus Stadium 41 250
 9.      Chievo Verona Marcantonio Bentegodi 38 402
 10.      Bologna FC Bologna Stadio Renato Dall'Ara 38 279
 11.      UC Sampdoria Janov Stadio Luigi Ferraris 36 500
 12.      Janov CFC Janov Stadio Luigi Ferraris 36 500
 13.      Città di Palermo Palermo Stadio Renzo Barbera 36 349
 14.      Turín FC Turín Stadio Olimpico 25 300
 15.      Atalanta BC Bergamo Atleti Azzurri d'Italia 24 642
 16.      Cagliari Calcio Cagliari Stadio Sant'Elia 23 486
 17.      Delfino Pescara Pescara Stadio Adriatico 20 681
 18.      US Sassuolo Calcio Sassuolo Città del Tricolore 20 084
 19.      Empoli FC Empoli Stadio Carlo Castellani 19 847
 20.      Crotone Crotone Stadio Ezio Scida 11 640

Zajímavosti

Fiorentina střádá plány na nový stadion


Florencie - nový stadionFlorencie - nový stadion23.01.2017: Na dnešní dobu je stadion Fiorentiny již dost zastaralý, podobně jako většina italských stadionů. Oproti porovnání s Evropou je jasné, že se v na Apeninském poloostrově s renovací a výstavbou nových stadionů, jednoznačně zaspalo. Výjimkou je samozřejmě nový Juventus Stadium z roku 2011 a rekonstruovaný stadion Udine. Nedostatek financí však kazí, respektive leta oddaluje většinu těchto plánů, které jsou převážně jen na papíře. Nové zázemí by si nechalo líbit také AS a Lazio Řím, Palermo a právě také Fiorentina.

celý článek


 

.
Přehled italských a dalších evropských stadionů zachycuje kniha
Fotbalové stadiony

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů


Autor: Jiří Vojkovský

Patron: Milan Baroš

 


OBJEDNAT  KNIHU 

CENA: 369 Kč
+ BONUS časopis Pro Football
Na Sardinii vyroste nový stadion pro Cagliari Calcio


Cagliari - Nuovo Stadio CagliariCagliari - Nuovo Stadio Cagliari21.07.2016: Ostrovní klub ze Sardinie - Calgiari Calcio se po roce stráveném v druhé lize, vrací zpět do Serie A. Nejen kvůli návratu mezi elitu mohli fanoušci Cagliari začít slavit. Na obzoru je totiž výstavba zcela nového stadionu, který má vyrůst v roce 2019 na místě stávajícího Stadio Sant'Elia z roku 1970. Ten už dlouhodobě nedostačoval úrovni nejvyšší fotbalové soutěže v Itálii. Na Apeninském poloostrově je sice celá řada starých a nepohledných stadionů s atletickým oválem jako je v Cagliari, avšak na Stadio Sant'Elia fanoušci několik let seděli na třech montovaných tribunách podél hřiště.

celý článek


Řím - Stadio della RomeŘím - Stadio della Rome

Koloseum - nový stadion AS Řím

21.01.2016: Koloseum jménem Stadio della Roma má být novým domovem AS Řím údajně od sezóny 2017/18. Už v roce 2013 představilo vedení AS podobu nového stadionu s vizí, že by se v nové, moderní aréně pro 55 – 60 tisíc diváků mělo hrát o tři roky později. Rok na to, v březnu 2014 přišel na svět zcela nový návrh, jehož hlavním motivem je odkaz na nejslavnější římskou arénu – Koloseum. Neberme to však doslova. Stadion obsahuje moderní prvky s použitím kamene, oceli a skla.

celý článek2015


Udine -  Stadio FriuliUdine - Stadio Friuli

Rekonstrukce stadionu Udinese finišuje

17.08.2015: Již v roce 2013 jsme vás informovali o přestavbě stánku tradičního, italského, prvoligového klubu Udinese Calcio. Ta začala téhož roku rekonstrukcí hlavní tribuny, které jako jediné zůstal zachován její původní vzhled. Hlavní tribuna je jedinečná svým obloukovým zastřešením, které je symbolem celého stadionu. Staré ochozy ovlaného tvaru s atletickou dráhou byly nahrazeny tribunami novými, čímž získal stadion čistě fotbalové parametry.

celý článek


Carpi - Stadio Sandro Cabassi

Carpi FC si poprvé zahraje Serii A, ale bez svého stadionu

27.05.2015: Italskou Serii A si poprvé v historii zahraje maličký klub Carpi FC 1909 ze severní části Itálie. Domácí stadion v Carpi jménem Sandro Cabassi má kapacitu jen 4 144 diváků a dle regulí Serie A se na něm nemůže hrát nejvyšší soutěž. Prvoligový stadion v Itálii musí mít minimální kapacitu dvacet tisíc diváků. Carpi se nachází v blízkosti Modeny, Parmy a Bologně. Je tedy možné, že svá prvoligová utkání bude hostovat na stadionu z jednoho těchto měst.

prohlídka stadionu2014:


Milán - San SiroMilán - San Siro

Inter Milan chce nový stadion, ale nejen pro fotbal

19.10.2014: Majitel milánského Interu Erick Thohir touží po novém stadionu, který klubu přinese mnohem více, než jen domácí zápasy. Na setkání sportovních byznysmenů Thorin v Londýně dal za příklad kluby z americké Major League Soccer. „Pokud se podíváme na Major League Soccer, tak kluby nezískávají peníze z médií nebo od sponzorů. Jejich hlavním příjmem jsou stadiony“, řekl Thorin, který dále uvedl. „V Interu máme příjmy z jiných oblastí podnikání, z merchandisingu, médií atakdále.

celý článek


Turín - Juventus StadiumTurín - Juventus Stadium

Finále Evropské ligy hostí Juventus Stadium

14.05.2014: Finále druhé nejvýznamnější pohárové soutěže v Evropě se odehraje 14. května 2014 na Juventus Stadium v Turíně. Nechybělo mnoho a Juventus by si finále Evropské ligy zahrál na svém domácím stadionu. V semifinále však nestačil na Benficu a ta si místo něj zahraje finále proti Seville. Ta se do velkého finále probojovala přes Valencii. Tento článek je však zaměřen na dějiště tohoto významného zápasu, kterým je Juventus Stadium.

celý článek


 

2013:


Miláno - San SiroMiláno - San Siro

San Siro - světově známý kolos z Milána

08.12.2013: Stadio San Siro, toť stadion fanouškům milánského AC i Interu zaslíbený. Fanoušci Interu však nazývají stadion Giuseppe Meazza. Pojďme si tedy tohoto italského obra mezi stadiony představit trochu detailněji. San Siro, respektive stadio Giuseppe Meazza má takřka ideální polohu, jakou by stadion měl mít - kousek od centra města. Ke stadionu několikrát denně a pravidelně jezdí nejeden autobus, trolejbus, tramvaj nebo metro. Tyto faktory zajišťují, že si na San Siro každý zápas najde cestu několik desítek tisíc fanoušků.

celý článek


Udine - Stadio FriuliUdine - Stadio Friuli

Rekonstrukce stadionu Udinese Calcio

02.12.2013: Na výzvu čtenáře našeho webu FotbaloveStadiony.cz přinášíme informace o rekonstrukci Stadio Friuli od italského celku Udinese Calcio. Ta byla započata v červnu 2013 s plánovaným dokončením v září roku 2014. Stadion má nově pojmout necelých 29 884 diváků, čímž dojde k snížení kapacity až o téměř 12 tisíc míst. Přesto je tato nižší kapacita na poměry návštěvnosti Serie A bohatě dostačující. Rozpočet se pohybuje kolem 40 milionů euro.

celý článek


Turín - Juventus StadiumTurín - Juventus Stadium

Turínské stadiony Juventusu FC

10.09.2013: Italský velkoklub Juventus za svou 116 let dlouhou historii hraje již na třetím stadionu. Nyní si všechny tři turínské stadiony prohlédneme. Začneme na novém Juventus Stadium, který byl otevřen v roce 2011 s kapacitou přes 41 000 diváků. Jedná se momentálně o nejnovější a nejmodernější stadion v Itálii. Mezi stadiony s nejvyšší kapacitou však zdaleka nepatří. V italské Serii A se jedná až o osmý největší stadion, co se kapacity týče. Největší stadion v Itálii je slavný kolos San Siro v Miláně.

celý článek


Nový stadion AS ŘímNový stadion AS Řím

Nový stadion AS Řím by měl stát v roce 2016

29.06.2013: AS Řím představil v průběhu roku koncept svého nového stadionu, který by měl stát v roce 2016. Francesco Totti, legenda klubu, která nikdy neoblékala jiný dres, věří, že v té době bude mít ještě roky kariéry před sebou. Nový stadion by měl v Římě pojmout až šedesát tisíc diváků, první utkání se podle plánu odehraje v roce 2016. Dle prezidenta klubu Jamese Palotta by měl stávající Olympijský stadion, na kterém AS hraje společně s Laziem, zůstat v držení právě Lazia Řím.

celý článek


Janov - Stadio Luigi FerrarisJanov - Stadio Luigi Ferraris

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na Sampdoria - Udinese (2009)

28.02.2013: Další návštěva italské Serie A byla v Janově na zápase mezi domácí UC Sampdoria a Udinese Calsio. Zápas nabízel střetnutí v té době dvou průměrných týmů italské nejvyšší soutěže. Napínavý zápas druhého kola sezóny 2009/10 přinesl 4 branky v poměru 3:1 pro Sampdorii. Zápas provázela kvalitní atmosféra především ze strany Sampdorie, jejíž kotel tvořilo několik tisíc fans. Z Udine vzdálené od Janova 500 km, dorazilo zhruba 30 fanoušků.

celý článek


Florencie - Artemio FranchiFlorencie - Artemio Franchi

Stadion se 70 metrovou věží - ACF Fiorentina

01.02.2013: Dnes zavítáme na návštěvu do fotbalové země, která však začíná být velkým rozdílem pozadu, co se týče nejen fotbalových stadionů. Podle nadpisu je již jasné, že si přiblížíme stadion ACF Fiorentina jménem Artemio Franchi. Většina fotbalových příznivců již má na vědomí, že italská Serie A už bohužel není to co bývala a už dávno jí předběhla ve své kvalitě a eleganci fotbalových stadionů např. německá Bundesliga, která je bez pochyb jedna z nejlepších fotbalových soutěží v Evropě, tedy i na celém světě.

celý článek


Milán - San SiroMilán - San Siro

FOTOREPORTÁŽ: Vzpomínka na derby AC Milán - Inter (2009)

24.01.2013: Tato fotoreportáž nabízí zajímavé obrázky vyprodaného San Sira při milánském derby mezi AC a Interem. "Hosté" nad domácím AC zvítězili s přehledem 4:0. To vše se odehrálo v druhém kole Serie A sezóny 2009/10. Největší italský stadion San Siro s kapacitou přes 80 tisíc diváků byl naplněň fanoušky AC a Interu k poměru 1:1. Kotle obou táborů byly za brankami v počtu zhruba 15 tisíc fans. Zbylých 50 tisíc fanoušků Interu a AC bylo rozeseto mezi sebou.

celý článek


AC Siena - Artemio FranchiAC Siena - Artemio Franchi

Nejzvláštnější fotbalové tribuny v italské Serii A

21.08.2012: Když si prohlédnete všechny stadiony italské Serie A, tak pravděpodobně dospějete také k názoru, že v Sieně jsou ze všech stadionů tribuny opravdu zvláštní, až architektonicky podivné. Možná se není čemu divit, protože stadion byl postaven již v roce 1923. Avšak k nynější nezvyklé podobě tribun, přispěla především rekonstrukce stadionu v roce 2003. Tento domácí stánek AC Sieny s kapacitou přes 15 tisíc diváků nese jméno Artemio Franchi, po bývalém prezidentu italské fotbalové federace.

celý článekZpravodajsvtí Serie A z FotbalPortal.czFotbalPortal.cz


Oficiální stránky Serie A:

Diskuze

Počet zobrazení: 86200

Oblečení pro fanoušky

© 2012 - 2016 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Přidejte se k nám

Facebook - přidejte se k nám
Zájezdy a vstupenky na fotbal | FotbalTour.cz
VÝROBCE SPORTOVNÍCH POHÁRŮ NetFotbal.cz - FOTBALOVÝ FANSHOP Pro Football - fotbalový magazín
 
 


Vychází nová kniha Fotbalové stadiony - historie, fakta a příběhy evropských stadionů (www.kniha.fotbalovestadiony.cz)....

Zveřejnil(a) FotbaloveStadiony.cz Jiří Vojkovský dne 10. červen 2016


OBJEDNAT KNIHU