EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Liverpool navýšil kapacitu Anfieldu na 54 000

Liverpool - Anfield (foto: Pituitry)Liverpool - Anfield (foto: Pituitry) 05.09.2016: Liverpoolský legendární stadion jménem Anfield, prošel během posledních dvou let modernizací hlavní tribuny - Main Stand. Ta se týkala především nadstavby dvou pater pro osm tisíc diváků. Než se však vůbec začalo stavět, prošel si Liverpool řadou nepříjemností, které vše oddalovaly. Vše je naštěstí zdárně u konce a Anfield tak nově nabízí prostor pro více než 54 tisíc fanoušků. Tímto se mezi stadiony v Premier League, posunul o jednu pozici výše, na páté místo před Stadium of Light v Sunderlandu (kapacita: 49 000).

Nadstavba Main Stand: V červnu 2014 začaly přípravy na rozšíření hlavní tribuny v podobě demolice okolních domů stojících v těsné blízkosti. Odkoupení těchto pozemků byla jednou z největších překážek, která se táhla několik let. V prosinci 2014 došlo na vybudování základů za stávající tribunou Main Stand a po třech měsících z nich začaly stoupat dvě nová patra pro osm tisíc diváků. Na závěr byla demontována střecha původní tribuny a kapacita nového třípatrového Main Stand, tak stoupla na 21 tisíc. Celý Anfield nyní pojme přesně 54 167 diváků.

  Otevření nového Anfieldu: Celá nadstavba nezasáhla do chodu zápasů Liverpoolu na domácím stadionu, až na malou výjimku. Kvůli finálním úpravám sehrál Liverpool svůj poslední „domácí“ zápas, před otevřením nového Anfieldu, na hřišti Burnley. Koncem srpna 2016 proběhlo, dá se říct, před otevření stadionu, při kterém si novou tribunu mohlo prohlédnout 15 tisíc fanoušků. Oficiální otevření a první utkání na novém Anfieldu, čeká Liverpool 10. září proti stále čerstvému mistru z Leicesteru.

 

Navýšení kapacity stadionu Anfield na 54 000


Foto: Mike Pennington (CC BY-SA 2.0)
 
Foto: Paul Townley
 
Rekordní návštěva na Anfield:
Kapacita 54 tisícového Anfieldu bude pravděpodobně každý zápas naplněna do posledního místa. Jisté je, že rekordní návštěva 61 905 diváků z roku 1952, ještě nějakou dobu překonána nebude. Možná v budoucnu při nadstavbě další tribuny. Navštívit legendární Anfield v upraveném kabátě bude výzva pro řadu fotbalových fanoušků, především těch co vyznávají barvy The Reds.

 

Rekonstrukci Anfield zachycuje také kniha Fotbalové stadiony
Fotbalové stadiony - Historie, fakta a příběhy evropských stadionů


Autor: Jiří Vojkovský

Patron: Milan Baroš  


OBJEDNAT  KNIHU 

CENA: 369 Kč + B O N U S
S knihou obdržíte věnování autora, jedno vydání časopisu Pro Football a samolepku FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 8942

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.