Manchester City zvětšuje stadion

Manchester - Etihad StadiumManchester - Etihad Stadium 19.04.2015: Manchester City se rozhodl pro navýšení pater za brankami jižní a severní tribuny Etihad stadionu. Tato nadstavba by měla navýšit původní kapacitu 47 805 o dalších 14 tisíc míst. Celkem by měl stadion pojmout přes 62 tisíc diváků. Součástí rozšířených tribun bude také modernizace v podobě obchodního centra, které je dnes již běžnou součástí nových stadionů. Celý projekt na modernizaci Etihad Stadium byl schválen na jaře 2013 a začátkem roku 2014 začaly stavební práce.

Nejdříve proběhne přístavba jižní části tribuny s plánovaným dokončením v druhé polovině roku 2015. V dalším období čekají podobné práce také tribunu severní.

Za svou krátkou histori, která se na původním City of Manchester Stadium píše teprve od rou 2002, čeká už třetí vizuální změna. Původně  atletický stadion s kapacitou 36 tisíc diváků byl, postavený pro LOH, na které nakonec Anglie nevyhrála kandinaturu. Proto byl o rok později přestavěn na stánek ryze fotbalový, který poujmul 47 805 diváků. V roce 2008 byl City of Manchester Stadium přejmenován dle letecké společnosti Etihad Airways na Etihad Stadium, jehož jméno ponese i nadále nově rozšířený stadion.

Etihad stadium je momentálně pátým největším stadionem v Premier League a navýšení kapacity na 62 170 diváků, se stane druhým nevětším po Old Trafford (76 212). Zápasy Manchesteru City jsou prakticky pokaždé vyprodané, proto jeho rozšíření přinece ovoce fanouškům i klubové pokladně.

Rekonstrukce Etihad Stadium (2014 - 2015):

Foto: David Dixon (CC BY-SA 2.5)
 
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4796

© 2012 - 2017 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů