EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Modernizace stadionu Lužniki bude dokončena dle plánů v roce 2017

Moskva - LužnikiMoskva - Lužniki 04.12.2016: Hlavním dějištěm mistrovství světa v roce 2018 bude modernizovaný stadion Lužniki, na kterém se mimo jiné odehraje 15. července velké finále. Hlavně tyto důvody vedly k velké přestavbě největšího ruského stadionu, který mimo jiné, ještě nedávno využíval také Spartak Moskva. Ten se v roce 2014 přesunul do nově postavené Otkritie Areny, jež bude také součástí světového šampionátu. Moskva tak jako jediná bude hostit zápasy na dvou z dvanácti stadionů.

Celá přestavba se týká především přestavby vnitřní části stadionu, proto zůstala vnější zděná konstrukce z roku 1956, spolu se zastřešením, zachována. V září 2013 odstartovaly demoliční práce vnitřních tribun. Zásadním prvkem celé rekonstrukce je přiblížení tribun k hrací ploše na úkor atletického oválu, čímž se Lužniki stanou čistě fotbalovou arénou.

Stadiony MS BRAZÍLIE 2014

 
Kapacita vzroste dle doporučení FIFA jen o necelé tři tisíce na 81 006 míst. I když původní záměr byl zvětšit Lužniky až na kapacitu 90 000 míst. Zároveň byl také rozšířen oválovitý plášť střechy směrem do hřiště, který bude lemovat podél celé střešní konstrukce informační kruhová LED obrazovka. Fanoušci tak uvidí informace o zápase před sebou pohodlně ze všech míst. Celá rekonstrukce má být dokončena a stadion uveden do provozu v první polovině roku 2017, tedy rok před šampionátem.
 


Rekonstrukce stadionu Lužniki (2013 - 2016)


Zdroj: stroi.mos.ru
.

Lužniki před rekonstrukcí v roce 2013


Legendární stadion Lužniky byl postaven v roce 1956 a od té doby prošel stadion několika úpravami. Například zastřešením stadionu roku 1999 nebo instalací nových sedadel v roce 2008 před finále Ligy mistrů. V Moskvě se tenkrát utkaly anglické špičky Manchester United a Chelsea, mezi kterými rozhodl až deštivý penaltový rozstřel, z nějž šťastněji vyvázli United. Nyní mají Lužniki před sebou čest hostit dokonce finále Mistrovství světa 2018.

ZÁJEZDY NA MS 2018 PŘIPRAVUJEZÁJEZDY NA EURO 2016


Mistrovství světa 2018 v Rusku


V pořadí 21. Mistrovství světa se odehraje roku 2018 v Rusku na dvanácti stadionech v jedenácti městech. Závěrečného turnaje se zúčastní 32 zemí, z nichž jedna získá 15. července 2018 titul mistrů světa na největším ruském stadionu Lužniki. Rusko, jakožto tehdejší Sovětský svaz neuspěl v kandidatuře na MS 1990, které se nakonec konalo v Itálii. Na ruském území dvou kontinentů se tak uskuteční světový šampionát poprvé v historii.
.

FotbaloveStadiony.cz
|

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7741

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.