EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

MS 2018 v Rusku: Stadion Jubilejnij

Mordovia - Stadion JubilejnijMordovia - Stadion Jubilejnij 04.08.2015: Jedním ze stadionů, na kterém se bude konat Mistrovství světa roku 2018, je budoucí domov fotbalového klubu Mordovija Saransk, pod názvem Stadion Jubilejnij. Nicméně začátkem roku 2015 se zástupci Mordovije s ruskými federálními úřady shodli, že je potřeba zvýšit tempo na stavebních pracích, protože od roku 2013 se toho na stavbě novém stadionu příliš neodehrálo. Přitom termín dokončení by měl být na podzim roku 2016. Jelikož je celá stavba stále v počáteční fázi, bude se termín otevření stadiou pravděpodobně posouvat.

Stadion Jubilejnij byl poprvé navržen v roce 2010 a po několika vzhledových úpravách, odstartovaly první stavební práce koncem roku 2011. Stadion bude ležet na východním okraji malého města Saransk a bude mít kapacitu pro 28 tisíc diváků. Pro zápasy Mistrovství světa 2018 bude kapacita navýšena na 45 tisíc míst a po šampionátu bude opět snížena na původních velikost.

 

 


Takto bude vypadat Stadionu Jubilejnij na MS 2018


Foto: Teufri (CC BY-SA 4.0)


FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6108

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.