EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Multifunkční stadion v Lille na Euru 2016

Lille - Stade Pierre-MauroyLille - Stade Pierre-Mauroy 26.06.2016: V roce 2012 vyrostla v Lille nová multifunkční aréna pro 50 tisíc diváků za účelem pořádání Mistrovství Evropy 2016 a samozřejmě také pro zápasy místního klubu Lille OSC. A nejen pro něj. Díky unikátní, přesouvací, hrací ploše a zasouvací střeše, slouží stadion několika dalším sportům. Na vybudování takovéto multifunkční arény velikosti fotbalového stadionu, v hodnotě 282 milionů eur, se podílela společnost Eiffage, která na oplátku bude do roku 2043 profitovat z komerčního využití stadionu.

Interiér stadionu tvoří třípatrové tribuny, z níž prostřední je vyhrazena pro VIP partnery klubu. Svým vybavením na nejmodernější úrovni včetně zatahovací střechy, se Stade Pierre-Mauroy řadí samozřejmě mezi světovou špičku mezi stadiony. Plášť arény je v noci podsvícený a jeho přední fasáda je vybavena dvěma velkoplošnými obrazovkami a LED lampami, které dokáží zářit různými barvami. Zde si architekti opravdu vyhráli.
  Původní název stadionu Stade Lille Métropole byl záhy přejmenován na počest bývalého premiéra a starosty Lille, Pierra Mauroye. Stalo se tak po jeho smrti v červu 2013.
   
ZÁJEZDY NA EURO 2016ZÁJEZDY NA EURO 2016

Stade Pierre-Mauroy, otevřen: 2012, kapacita: 50 157

Foto: Liondartois (CC BY-SA 3.0)
  .
Unikátní hrací plocha mezi stadiony:


Opravdovým unikátem, až vymožeností je manipulace s hrací plochou, prakticky s celým stadionem. Jednu polovinu hřiště je možno přesunout na druhou, překrýt oponou a po zatažení střechy tak vznikne prostor pro zcela jiné účely, než je fotbal. Prakticky tak vznikne menší aréna se vším komfortem, kde se konají zápasy basketbalu, volejbalu, tenisové turnaje nebo koncerty. To je přesně ten důvod, proč společnosti Eiffage spolufinancuje takovýto projekt.
    Mauroy Stadium Eurobasket 2015
Foto: Liondartois (CC BY-SA 4.0)


Stadiony v historii Lille OSC:

  • od roku 2012: Stade Pierre-Maurouy (kapacita: 50 157)

  • 2004 - 2012: Lille Métropole (kapacita: 18 086)

  • 1975 - 2004: Stade Grimonprez Jooris (kapacita: 21 128)

  • do roku 1975: Stade Henri Jooris (kapacita: 15 000)

 
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 21834

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.