EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Nejmodernější stadion slovenské Corgoň ligy - MŠK Žilina

Štadión MŠK ŽilinaŠtadión MŠK Žilina 16.07.2012: Čtvrtý největší a zároveň nejmodernější stadion slovenské Corgoň ligy je Štadión MŠK Žilina s kapacitou 10 790 diváků. Žilinský stánek, kterému se také říká Pod Dubňom byl postavený již v roce 1941 a v posledních deseti letech byl třikrát rekonstruován a modernizován, naposledy v roce 2010. Na stadionu hraje svá utkání také Slovenská Reprezentace.

V sezoně 2010/2011 si Žilina zahrála základní skupinu Ligy Mistů s atraktivními soupeři, ve které skončila bohužel poslední s nula body. Není se však čemu divit, s takovými silnými soupeři by si v základní skupině pravděpodobně neporadil žádný český či slovenský klub. Všechny tři zápasy základní skupiny proti Chelsea, Olympique Massille a Spartaku Mosktva, byly na žilinském stadionu dle očekávání slušně zaplněny. Na zápase s Chelsea byl žilinský stadion vyprodaný, proti Olympique si našlo cestu na stadion okolo 9 tisíc fanoušků a na Spartak kolem 7 500.

V předchozí sezoně 2009/2010 se Žilina ve čtvrtém předkole neprobojovala do základní skupiny Evropské ligy. Avšak ve třetím předkole přešla přes chorvatský Hajduk Split, se kterým MŠK Žilina remizovala 1:1 a v Chorvatsku na 35 tisícovém stadionu Poljud od Hajduku, vyhrála 1:0.

Další zajímavé soupeře zažili žilinští fanoušci také v sezoně 2008/2009 ještě v Poháru UEFA. Přímo na svém stadionu viděli bundesligový Hamburger SV, a Slavii Praha. Na venkovních zápasech si Žilina zarhála v 52 tisívocé Amsterdam Areně Ajaxu a o deset tisíc menším Villa Parku od Aston Villy.

ZAJÍMAVOSTI:
Štadión Žilina MŠK Žilina - stadion slovenské Corgoň ligy MŠK Žilina - stadion slovenské Corgoň ligy Štadión MŠK Žilina
Autor: Tyzys | Foto: www.mskzilina.sk

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 10782

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.