EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Nová CSKA Arena - nejvyšší stadion na světě

Moskva - CSKA ArenaMoskva - CSKA Arena 21.09.2016: Nejvyšší stadion na světě. I takto by se dala charakterizovat nově postavená aréna pro CSKA Moskva. Unikátem stadionu je totiž 142 metrový mrakodrap s kancelářemi a hotelem, tyčící se z jihozápadního rohu tribuny. Vzhled lehce zkroucené budovy symbolizuje Pohár UEFA, který CSKA v roce 2005 vyhrálo. Tohle cenné vítězství mělo podstatný vliv na první myšlenky směřující k postavení nového stadionu pro 30 000 diváků.

Úvodní zápas CSKA proti Terek Groznyj (3:0) v nové CSKA Areně se konal 10. září 2016 při návštěvě 26 420 diváků. V době zápasu může mrakodrap nabídnout dalších tři tisíce přihlížejících. Když připočteme i ty, byl úvodní zápas v 30 tisícové aréně prakticky vyprodaný.

  O výstavbě nového stadionu CSKA Moskva se začalo jednat již v květnu 2007 a hned se narazilo na problém. Ten první se týkal pozemků, patřícím Ministerstvu obrany. Zdálo se, že v roce 2009 se začne stavět, ale od té doby byla stavba nové arény několikrát odložena, což postupně navyšovalo náklady, aniž by se začalo. Za více než devět let, které uběhly od samotného počátku, stouply prvotní odhadované nálady o neuvěřitelných 350%, tedy ze 100 milionů se cena vyšplhala až na 350 milionů dolarů.
 


Nová CSKA Arena pro 30 000 diváků - otevřeno: 10. září 2016Foto: mos.ru (CC BY 3.0)
   

Mistrovství světa 2018 v Rusku


Při konání Mistrovství světa 2018 bude nová CSKA Arena využívána jen jako tréninkové centrum. Přednost dostaly jiné ruské stánky, které prošly modernizací nebo kompletní výstavbaou a navíc Moskvu na světovém šampionátu zastupují už dva jiné stadiony. Rekonstruované Lužniki a nový stadion Spartaku Moskva z roku 2014.
   

Výstavba CSKA Areny (2008 - 2016)


Foto: Andreykor (CC BY-SA 4.0)
 
FotbaloveStadiony.cz
|

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 10682

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.