EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Nový San Mamés je chloubou Baskicka

Bilbao - San Mamés BarriaBilbao - San Mamés Barria 07.09.2014: Estadio San Mamés, domácí chrám španělského Athletic Bilbao, stojí v celé své kráse od září 2014. V nadsázce se jedná o vnuka stejnojmenného stadionu, který klubu sloužil téměř sto let, jenže už bohužel nemohl nabídnout komfort dnešních moderních stadionů. Nový San Mamés je více než plnohodnotným nástupcem. Projekt výstavby nového stadionu pro jednoho z historicky nejúspěšnějších klubu španělské ligy byl schválen v březnu 2006.

Koncem roku 2010 se začalo stavět hned vedle starého San Mamés a o tři roky později byl nový stánek slavnostně otevřen. 16. září 2013 Athletic Bilbao v lize přivítal Celtu Vigo. V té chvíli už byl stadion dokončen ze tří čtvrtin. Premiéra na novém stadionu nemohla dopadnout lépe, Athletic vyhrál 3:2. Jedna čtvrtina zůstala otevřená, aby Athletic mohl v průběhu rekonstrukce působit na „starém“ San Mamés, který ležel v těsné blízkosti. Vskutku fundované řešení, kdy klub plynule přešel z jednoho stadionu na druhý, bez toho aniž by své domácí zápasy musel hrát ve vyhnanství.
      Po dostavění tří čtvrtin byl legendární San Mamés zbourán a na jeho místě byla dostavěna poslední čtvrtina stadionu. Práce na dokončení chrámu probíhaly po celou sezónu 2013/2014 a po jejím dostavění v září 2014 získal stadion konečnou kapacitu pro 53 332 diváků. Celkové náklady na výstavbu San Mamés se vyšplhaly na 211 milionů eur. Více než padesát procent z celkových nákladů uhradily veřejné instituce.

Baskickému klubu sloužil starý San Mamés od roku 1913, Athletic na něm zažil plno nezapomenutelných chvil, čest jeho památce. Začala tak nová éra Athleticu, na novém stánu jménem San Mamés Barria.
   
Foto: Euskaldunaa (CC BY-SA 4.0)
 
Foto: Fernando Lozano (CC BY-SA 2.0)

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5343

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.