Nový stadion Olympique Lyon otevřen

Lyon - Parc OLLyon - Parc OL 15.01.2016: Prvním zápas v novém roce 2016 odstartoval Lyon začátkem ledna na z brusu novém, stejnojmenném stadionu Parc Olympique Lyonnais proti Troyes (4:1). O dlouho očekávané výstavbě stadionu se rozhodlo, až když bylo jisté, že Francie bude pořádat Mistrovství Evropy 2016. Na něm se odehrají v Lyonu čtyři zápasy v základních skupinách, osmifinále a jedno semifinále. Svou kapacitou necelých 60 tisíc diváků se zařadil jako třetí největší stadion ve Francii.

Stadion se nachází ve východní části města na předměstí Décines. Tedy něco málo přes 10 kilometrů od centra a zhruba 12 kilometrů od původního stánku Stade de Gerland. Charakteristickým rysem stavby nepravidelný tvar střechy, která zakrývá nejen diváky, ale i venkovní promenádu okolo stadionu. Svou velikostí slouží střecha nejen k ochraně před sluncem a deštěm, ale také shromažďování dešťové vody pro další využití.
  Výstavba nového stadionu trvala přes tři roky od října 2012 do prosince 2015 a její cena se vyšplhala na 415 milionů Eur. Klub získal stavební povolení v únoru 2012, brzy na to se začalo s přípravami, avšak téměř rok trvalo, než byl položen základní stavební kámen. O problémech, které doprovázely výstavbu, si můžete přečíst ZDE. Toto zpoždění zapříčinilo, že se předpokládaný finiš výstavby stadionu odložil z léta 2014 na prosinec 2015.

Prohlídka nového stadionu v Lyonu pro 59 186 diváků:

Foto: Alexis Klein (CC BY-SA 4.0)
 
Foto: Noixdecoco99 (CC BY-SA 4.0)
 
Autor: Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7368

© 2012 - 2017 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Kniha

Fotbalové stadiony

Autor: Jiří Vojkovský

Historie, fakta a příběhy evropských stadionů