EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Nový stadion ve Lvově má minimální využití

Lvov - Arena LvivLvov - Arena Lviv 16.08.2012: Stadion v ukrajinském Lvově pod názvem Arena Lviv, na kterém se oderálo přípravné utkání mezi Ukrajinou a Českou Republikou (0:0), má dle původních plánů bohužel naopak minimální využití. Nový stadion s kapacitou bez mála 35 000 diváků za 5 miliard korun, byl postaven v roce 2011 za účem pořádání tří zápasů základní skupiny mistrovství Evropy 2012. Na stadionu si zahrálo Německo, Portugalsko a Dánsko.

Po evropském šampionátu měl stadion začít využívat místní klub Karpaty Lvov. Tak se taky stalo, ale netrvalo to dlouho. Karpaty odehrály na novém stánku ještě před Eurem 2012 pouhé dva zápasy a stěhovaly se zpět na svůj původní 28 tisícový Stadion Ukrajina. Důvod je směšný. Karpaty oba zápasy totiž prohrály a stadion prý není pro klub šťastný.

Arena Lviv je přitom ideálním stadionem pro fotbal. Tribuny jsou umístěny v blízkosti hřiště a všechna místa jsou zastřešená. Zázemí je rovněž na moderní top úrovni. Přípravný zápas Ukrajiny s Českou Republikou byl první akcí od mistrovství Evropy. Jaký osud tedy stadion čeká? Doufejme, že časem nezačne chátrat, jak k tomu mají nakročeno některé stadiony z Jihoafrické Republiky po Mistrovství světa 2010. Když se zamyslíme, kolik českých klubů má problémy se svými stadiony a shání nemalé finance na rekonstrukci či případnou výstavbu nového stadionu, tak nad tím můžeme jen kroutit hlavou.


Arena Lviv, kapacita: 34 915

 
Foto: Валерий Дед (CC BY 3.0)
 

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4151

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.