EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Plzeňská Doosan Aréna si užívá fotbalové euforie

Plzeň - Doosan ArénaPlzeň - Doosan Aréna 05.10.2012: Po předloňském titulu a loňské spanilé jízdě Plzně v evropských pohárech, stále zažívá Doosan Aréna fotbalovou euforii s krásnou atmosférou. V Plzni se stal fotbal zkrátka každodenní tématem k diskuzi nejen mezi fanoušky. Možná si již právě fanoušci a majitelé Viktorie Plzeň říkají, proč nenechali postavit stadion s vyšší kapacitou alespoň o 5 tisíc míst, která by se určitě vyprodala na zápasy evropských pohárů a na některé top zápasy v české lize.

Domovský stánek plzeňského fotbalu, Doosan Aréna byla přestavěna z původního stadionu Štruncovy sady do dnešní nové podoby s kapacitou 11 700 diváků. Podle původního projektu měla být kapacita stadionu 12 500 diváků, ale tribuna za jižní brankou nebyla postavená celá a dostavba je odsunuta na neurčito. V místech, kde má v budoucnu pokračovat jižní tribuna stojí osvětlení na 75 metrů vysokém sloupu, který pochází z roku 1969, kdy bylo osvětlení zprovozněno. Všechno je však otázka peněz a i když je Plzeň momentálně ve výšinách, musí také počíat se zlými časy, které mohou kdykoliv nastat. Příkladem mohou být některé český a zahraniční kluby, které jsou na dně nebo už dokonce padly.

Nic na tom nemění, že v Plzni je momentálně fotbal doslova hitem. Každý domácí zápas navštíví v Doosan Aréně přes 10 000 diváků, kteří vytváří tu pravou fotbalovou atmosféru a všichni si přejí, aby tato euforie nikdy neskončila. Ale i plzenští fans z minulých let dobře vědí, že nemusí být vždy na výsluní. Proto také na svých fanouškovských stránkách www.Pfans.cz uvádí: "Chceme a uděláme vše proto, abychom společnými silami vrátili naši plzeňskou Viktorku tam, kde ji chceme vidět, zpět na vrchol českého fotbalu. Každý se může podílet na společném úspěchu. Je nám jasné, že se nemusí stále dařit, ale právě proto ukážeme celé České republice, že právě my "Plzeňáci" jsme hrdi na náš klub, region a budeme při něm stát v časech dobrých i zlých. Jsme jeden tým a ty buď jedním z nás. P-FANS"

ZAJÍMAVOSTI:  


Autor: Tyzys | Foto: bujesilak.rajce.net

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6430

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.