EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Poslední verze nových „Lízátek“ v Hradci Králové

Hr. Králové - Malšovická ArénaHr. Králové - Malšovická Aréna 02.12.2016: Původní zmínka o novém fotbalovém stadionu v Hradci Králové padla již v roce 2010. Od té doby se plány včetně podoby nového stadionu několikrát měnily. Je jisté, že Malšovický stadion pro 9 500 diváků, vyroste na místě stávajícího stadionu z roku 1960. Dle předpokladů by se mělo s výstavbou začít v druhé polovině roku 2017, a pokud by vše probíhalo jak má, otevírat by se mělo v průběhu roku 2019. Ale nepředbíhejme…


Největší prodlevy přinesly spory kvůli nákupního centra, které původně mělo vyrůst současně se stadionem. To se nelíbilo hned několika občanským sdružením a jednotlivým občanům Hradce Králové, kteří docílili svého. Stadion tedy vyroste bez obchodního centra. Hlavní problém spočíval v tom, že by na úkor nákupního centra došlo k dalšímu navýšení dopravního ruchu na městském okruhu, který je už tak dost vytížený.


Současný Všesportovní stadion (2016)

Nový stadion - Malšovická Aréna (2019)

 

Zdroj: FC Hradec Králové | Autor: neoVISUAL

 

Nový stadion vyroste ve třech etapách (2017 - 2019)


Nejprve přijde na řadu demolice starých ochozů, až na východní část. V ní je zázemí celého klubu a proto bude tato hlavní tribuna k dispozici do doby, než se klub přesune do nového zázemí na protilehlé tribuně západní. Ta bude postavena v první ze tří etap. V té druhé budou následovat nové tribuny za brankami a ve třetí etapě vyroste nová východní tribuna, která uzavře celý stadion. Výstavba by měla probíhat tak, aby nenarušila domácí zápasy FC Hradec Králové.

Symbol Malšovického stadionu, osvětlení v podobě lízátek, bude v určité formě zachován. U stadionu přibydou nové parkovací plochy a celé napojení na dopravní infrastrukturu. Celková proměna Malšovického stadionu a jeho blízkého okolí má vyjít na 400 milionů korun.Současný stadion v Hradci Králové


Zdroj: FC Hradec Králové | Foto: Martin KateraMalšovický, původně všesportovní stadion z roku 1960 již delší dobu nevyhovuje dnešním potřebám. Proto musel před sezonou 2016/2017 projít nutnými úpravami, aby se zde mohla hrát první liga. Přesto byl nucen FC Hradec Králové odstartovat novou sezonu v azylu na Městském stadionu v Mladé Boleslavi.
 

Nové stadiony v České republice za posledních 10 let


Slavia Praha - Eden Aréna (2006)

Viktoria Plzeň - Doosan Aréna (2011)

Baník Ostrava - Městský stadion Ostrava (2015)

MFK Karviná - Městský stadion Karviná (2016)


Po pražském Edenu, Doosan Areně v Plzni, Městském stadionu v Ostravě a Karviné, vyroste další nový moderní stánek také v Hradci Králové. Pro rozvoj českého fotbalu by jistě neuškodil také nový, dlouho očekávaný stadion v Brně Za Lužánkami.
 

.


Přehled českých stánků najdete také v knize Fotbalové stadiony. Na své si příjdou fanoušci Sparty, Slavie, Plzně, Baníku, Zbrojovky či Bohemky.


Autor: Jiří Vojkovský

Patron: Milan Baroš  


OBJEDNAT  KNIHU 

CENA: 369 Kč + B O N U S
S knihou obdržíte vydání časopisu Pro Football a samolepku FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 10011

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.