EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Představení nového stadionu v Bordeaux pro Euro 2016

Nouveau Stade de BordeauxNouveau Stade de Bordeaux 20.10.2015: Účastníci Mistrovství Evropy 2016 ve Francii budou mít možnost zahrát si na zcela novém stadionu v Bordeaux pro 42 tisíc diváků. Od května 2015 stadion nově slouží tamnímu, tradičnímu, francouzskému klubu Girondins, jehož dres od roku 2009 obléká český zástupce Jaroslav Plašil. Až los určí, které reprezentace se na tomto stánku mezi sebou utkají a následujícím evropském šampionátu.

Vzhledově originální Nouveau Stade, neboli Nový stadion v Bourdeaux, byl vystavěn především kvůli Euru 2016, protože tehdejší 34 tisícový Stade Chaban Delmas, postavený již v roce 1924, nedostačoval standardům UEFA na pořádání Mistrovství Evropy. Stavba nového domova pro Girondins trvala přes dva a půl roku od listopadu 2012 do dubna 2015 a stála 183 milionů Eur, tedy nějakých 5 miliard korun! Stadion byl postaven vzdušnou čarou osm kilometrů na sever od bývalého Stade Chaban Delmas, který stojí prakticky v centru 250 tisícového města Bordeaxu.
     


Girondins Bourdeaux se do svého nového stánku přesunul před posledním kolem sezony 2014/15. Před tím proběhlo rozloučení se starým stánkem Stade Chaban Delmas, kdy se na něm v 36. kole Ligue 1 odehrál poslední zápas, v němž porazil Girondins 2:1 Nantes. Další domácí zápas se v Bordeaux hrál již v novém působišti a skončilo opět vítězně - domácí porazili Montpellier 2:1 a v celkovém pořadí francouzské ligy se umístili na šestém místě zajišťující 3. předkolo Evropské ligy.
 
Foto: PA (CC BY-SA 4.0)
 
Francouzská fotbalová reprezentace zde měla premiéru 7. září 2015, kdy hostila v přátelském zápase Srbsko (2:1). Na evropském šampionátu se v Bordeaux odehrají čtyři zápasy v základní skupině a jedno čtvrtfinále. Vyprodaná 42 tisícová aréna by na Euru měla být samozřejmostí. Které týmy se však utkají na tomto novém francouzském stánku, ukáže až los.
 
Foto: Fantafluflu (CC BY-SA 4.0)

Autor: Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5906

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.