EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Představení stadionu v Nice pro Euro 2016

Nice - Allianz RivieraNice - Allianz Riviera 01.07.2016: Skupina Allianz spojila svou značku s dalším fotbalovým stadionem. Po Allianz Aréně v Mnichově, nese od roku 2013, také nový stadion v Nice podobný název - Allianz Riviera. Novým domovem prvoligového celku OGC Nice, to nekončí. V roce 2016 byl v rakouské metropoli dostavěn nový Allianz Stadion pro účely Rapidu Vídeň. Ve kterém evropském městě pojmenuje společnost Allianz další svůj stadion? Vraťme se k novému stadionu v Nice, který byl vybudován, mimo jiné, pro pořádání Mistrovství Evropy 2016.

Stadion v Nice, jehož pořizovací cena vyšla na 245 milionů eur, vyrostl za poměrně krátkou dobou. Stavba začala v srpnu 2011 a v září 2013 už se zde hrál první ligový zápas Nice – Valenciennes (4:0). Stadion pojme 35 624 diváků, což je dvakrát více, než předchozí Municipal du Ray z roku 1927. Na potřeby Eura by se jistě hodila i vyšší kapacita, ale pro účely OSG Nice ve francouzské Ligue 1, je to až dost. Proto je zde i varianta pro případné snížení kapacity, a tou je demontáž vrchního patra tribuny podél celého stadionu. 
  Dle původních plánů měl stadion stát již v roce 2007, ale vzhledem k nejasnostem ohledně nákladů na výstavbu, byl projekt pozastaven. K oživení došlo až s jistotou, že se bude na území Francie konat v roce 2016 Mistrovství Evropy a jedno z deseti pořadatelských míst bude právě Nice. Mimo fotbalové zápasy OSG Nice, zde příležitostně také hrává ragbyový tým RC Toulon. Euro 2016 bude prví velkou událostí tohoto stadionu, při kterém bude hostit tři zápasy základních skupin a osmifinále.

ZÁJEZDY NA EURO 2016ZÁJEZDY NA EURO 2016
 
Allianz Riviera, Otevření: 2013, Kapacita: 35 624

Foto: Yannick, Flickr (CC BY-SA 2.0)
 
 
Stavba Allianz Riviery (2011 - 2013)

Foto: Ing-renault06 (CC BY-SA 3.0)
.
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5980

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.