EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Představení stadionu v Toulouse, kde Češi zahájí Euro 2016

Toulouse - Stadium MunicipalToulouse - Stadium Municipal 13.06.2016: Stadium Municipal v Toulouse je jeden z deseti stadionů, na kterém se odehraje Mistrovství Evropy 2016. Právě na tomto stánku přezdívaném Mini Wembley podle původního vzhledu slavného Wembley Stadium, zahájí 13. června Česká reprezentace své působení na tomto šampionátu, proti favorizovanému Španělsku. Stadion, na kterém je doma tradiční prvoligový celek Toulouse FC, vešel do podvědomí fotbalové veřejnosti již rok po svém otevření, kdy se na něm odehrálo historicky třetí Mistrovství světa v roce 1938.

V Toulouse se odehrálo také Mistrovství světa 1998, kdy Francie slavila na domácí půdě titul. Před tímto šampionátem prošel stadion největší renovací ve své historii, která vedla k jeho současné podobě. Krátce na to, v roce 2001 došlo k explozi chemické továrny v Toulouse, která se také podepsala na poškození stadionu, a následné opravy si vyžádaly nákladné opravy.
    V roce 2005 byl stadion doplněn moderními obrazovkami a o dva roky později osazen novými sedačkami v klubových, fialovo a bílých barvách. Další kompletní rekonstrukcí, v hodnotě necelých 42 milionů Eur, prošel stánek v letech 2013 až 1015 právě kvůli pořádání Eura 2016. Doufejme, že se České reprezentaci povede vstup do evropského šampionátu co nejlépe, abychse mohli na stadion v Toulouse, vzpomínat v dobrém.

 
Foto: Caroline Léna Becker (CC BY 3.0)

Autor: Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6415

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.