EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Proč nese stadion Slovácka jméno Miroslava Valenty?

Stadion Miroslava ValentyStadion Miroslava Valenty 19.08.2014: Kdo byl Miroslav Valenta a proč stadion v Uherském Hradišti nese jeho jméno? Miroslav Valenta se nesmazatelně zapsal do porevoluční historie Uherského Hradiště a jeho okolí. S jeho jménem bude navždy spojeno i sloučení do té doby dvou nesmiřitelných fotbalových klubů a vznik silného regionálního klubu 1. FC Slovácko, které v roce 2000 poprvé postoupilo do nejvyšší domácí soutěže. V té se až na vyjímku dvou sezón stabilně drží.

Právě dnes je tomu pět let, co navždy dotlouklo srdce „tatíčka“ slováckého fotbalu Miroslava Valenty seniora. Dne 12. srpna 2008 ve věku 76 let jeho životní pouť ukončila vážná nemoc. I přes to, že pocházel z Rožnova pod Radhoštěm, Slovácko si natolik zamiloval, že tady zapustil nejen své podnikatelské kořeny a se svými syny zde vybudoval silnou firmu SYNOT.

Stadion Miroslava Valenty, kapacita: 8 000

 
Foto: www.fussballvirus.at
 
 
Miroslav Valenta se zasloužil také o výstavbu útulného moderního fotbalového stadionu s kapacitou 8 000 diváků, který od roku 2010 nese jeho jméno "Stadion Miroslava Valenty". Jeho bronzová plaketa zdobí hlavní vchod na tribunu. Na plaketě je vyrytý nápis „Byla to jedna z nejkrásnějších etap mého života. Fotbal na Slovácku se pro mě stal doslova srdeční záležitostí a bez přehánění můžu říct, že jsem jím doslova žil. A byl to krásný život.“ Díky jeho neutuchajícímu zájmu o fotbal vznikla v Uherském Hradišti i Fotbalová akademie, která vychovává budoucí fotbalisty a která patří k jedněm z nejlepších v republice.

Zdroj: www.idobryden.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5567

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |