EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Rekonstrukce stadionu Udinese finišuje

Udine -  Stadio FriuliUdine - Stadio Friuli 17.08.2015: Již v roce 2013 jsme vás informovali o přestavbě stánku tradičního, italského, prvoligového klubu Udinese Calcio. Ta začala téhož roku rekonstrukcí hlavní tribuny, které jako jediné zůstal zachován její původní vzhled. Hlavní tribuna je jedinečná svým obloukovým zastřešením, které je symbolem celého stadionu. Staré ochozy ovlaného tvaru s atletickou dráhou byly nahrazeny tribunami novými, čímž získal stadion čistě fotbalové parametry.

Dokončení nového Stadio Friuli, jak zní oficiální názve stadionu, se tak zdárně blíží ke svému konci. Momentálně zbývá dostavět poslední tribunu za brankou a může se začít hrát. Původně bylo v plánu stadion otevře v září roku 2014, ale tak jak už to u staveb fotbalových stadionů bývá, vše se opozdilo. V tuhle dobu je reálné, že v průběhu sezony 2015/2016, bude nový stánek Udine opravdu otevřen. Stadion má nově pojmout necelých 30 tisíc diváků, čímž kapacita klesne až o 12 tisíc míst. Přesto je tato nižší kapacita, na poměry návštěvnosti Serie A, bohatě dostačující.

 
Po Juventus Stadium, který byl nově postaven v roce 2011, se bude momentálně jednat  o druhý nejmodernější stadion v Itálii. Na řadě je také nový stadion AS Řím, který by měl stát v roce 2016. Plány na vlastní stadion má v Itálii hned několik klubů, například AC Milán, Lazio, Fiorentina nebo Palermo. Uvidíme, který z těchto italských klubů přijdou jako další, s realizací nového stadionu.

Rekonstrukce stadionu Udinese probíhala v letech 2013 až 2015. Nejdříve prošla modernizací hlavní tribuna.


Foto: Pottercomuneo, Original (CC BY-SA 4.0  

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7145

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.