EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Rekonstruovaný Stade Vélodrome otevřen

Marseille - Stade VélodromeMarseille - Stade Vélodrome 02.11.2014: Po více než tříleté probíhající rekonstrukci byl před rekordní návštěvou otevřen Stade Vélodrome. Přesně 61 846 diváků sledovalo utkání francouzské ligy mezi Olympique Marseille a Toulouse, které domácí vyhráli 2:0. Předchozí rekord byl překonán zhruba o několik tisíc. Kromě zápasů Ligue 1 nabídne stadion škálu dalších akcí: mezistátní zápasy, zápasy v rugby, koncerty, Euro 2016 a v plánu je i finále Ligy mistrů.

Ačkoliv Stade Vélodrome zůstává ve vlastnictví města, bude jej provozovat Arema, dceřiná společnost Bouygues. Zhotovitel se zavázal, že finančně pokryje všechny stavební náklady, ty jsou ve výši 268 milionu eur. Na oplátku však získá velký kus příjmu a po dobu 30 let obdrží od města ročně 12 milionu eur. Aby Olympique Marseille městu ulevil, zaplatí městu většinu z ročního příspěvku na nájemních poplatcích.
  Ačkoli je Stade Vélodrome jedním z nejdražších v Evropě, o to více nabídne služeb. Zhruba 6 tisíc obchodních míst, 80 skyboxů a celková kapacita 67 394 míst by měla být dost dobrá na to, aby uspokojila všechny partnery. Zvláště, když Olympique Marseille pokračuje ve famózní jízdě v Ligue 1, ve které se drží přesvědčivě na prvním místě.

STADE VÉLODROME PO REKONSTRUKCI (2014):

Foto: Challengeputeaux (CC BY-SA 4.0)


REKONSTRUKCE STADE VÉLODROME (2011 - 2014):

Foto: Southwinner87 (CC BY-SA 3.0)
 
Stade Vélodrome byl během tří let téměř úplně přestavěn. Na zelené louce byla postavena západní tribuna s téměř 19 tisící místy k sezení, zatímco na východní tribuně došlo k rozšíření kapacity. Nejlepší ze všeho je však úžasná střešní konstrukce vážící 6 000 tun, která ovládá panorama města Marseille.


STADE VÉLODROME PŘED REKONSTRUKCÍ (2011):


Foto: Dkhgdnh (CC BY-SA 3.0)

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5878

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |