EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Rekonstruovaný Stade Vélodrome otevřen

Marseille - Stade VélodromeMarseille - Stade Vélodrome 02.11.2014: Po více než tříleté probíhající rekonstrukci byl před rekordní návštěvou otevřen Stade Vélodrome. Přesně 61 846 diváků sledovalo utkání francouzské ligy mezi Olympique Marseille a Toulouse, které domácí vyhráli 2:0. Předchozí rekord byl překonán zhruba o několik tisíc. Kromě zápasů Ligue 1 nabídne stadion škálu dalších akcí: mezistátní zápasy, zápasy v rugby, koncerty, Euro 2016 a v plánu je i finále Ligy mistrů.

Ačkoliv Stade Vélodrome zůstává ve vlastnictví města, bude jej provozovat Arema, dceřiná společnost Bouygues. Zhotovitel se zavázal, že finančně pokryje všechny stavební náklady, ty jsou ve výši 268 milionu eur. Na oplátku však získá velký kus příjmu a po dobu 30 let obdrží od města ročně 12 milionu eur. Aby Olympique Marseille městu ulevil, zaplatí městu většinu z ročního příspěvku na nájemních poplatcích.
  Ačkoli je Stade Vélodrome jedním z nejdražších v Evropě, o to více nabídne služeb. Zhruba 6 tisíc obchodních míst, 80 skyboxů a celková kapacita 67 394 míst by měla být dost dobrá na to, aby uspokojila všechny partnery. Zvláště, když Olympique Marseille pokračuje ve famózní jízdě v Ligue 1, ve které se drží přesvědčivě na prvním místě.

STADE VÉLODROME PO REKONSTRUKCI (2014):

Foto: Challengeputeaux (CC BY-SA 4.0)


REKONSTRUKCE STADE VÉLODROME (2011 - 2014):

Foto: Southwinner87 (CC BY-SA 3.0)
 
Stade Vélodrome byl během tří let téměř úplně přestavěn. Na zelené louce byla postavena západní tribuna s téměř 19 tisící místy k sezení, zatímco na východní tribuně došlo k rozšíření kapacity. Nejlepší ze všeho je však úžasná střešní konstrukce vážící 6 000 tun, která ovládá panorama města Marseille.


STADE VÉLODROME PŘED REKONSTRUKCÍ (2011):


Foto: Dkhgdnh (CC BY-SA 3.0)

Autor: David Kubáň |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5796

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.