EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Rozloučení s Bazaly z pohledu hlavní tribuny

Ostrava - BazalyOstrava - Bazaly 30.05.2015: V sobotu 30. května 2015 se na Bazalech, legendárním stadionu Baníku Ostrava, odehrálo poslední utkání. Na zápas proti Dukle Praha se přišlo s Bazaly rozloučit 10 340 fanoušků. Ti vytvořili skvělou atmosféru, které Bazaly již několik měsíců bohužel nezažily. Zápas obsahoval snad vše, co k takovémuto utkání patří - góly, choreografie, chorály, pyro a nechyběla také samozřejmě hymna v doprovodu Jarka Nohavici, kterou si několikrát zazpíval celý stadion.

I když zápas startoval v 17:15, Bazaly se začaly pomalu naplňovat již před třetí hodinou. V 15 hodin totiž začalo utkání legend Baníku proti sportovním osobnostem. Ve stejnou dobu se také začali shlukovat fanoušci Baníku před Novou radnicí, odkud následoval pochod na Bazaly. Více již řekne níže uvedená foto prohlídka rozloučení s Bazaly z pohledu hlavní tribuny.
    Rozloučení s Bazaly z pohledu hlavní tribuny:

Zápas legend Baníku a sportovních osobností startoval na Bazalech v 15 hodin. Za legendy Baníku nastoupili například Karel Kula, Václav Daněk, Radek Slončík, Petr Samec či Tomáš Bernady. V červených dresech osobností se představili hráči jako Ladislav Vízek, Günter Bittengel, Stanislav Levý a další. Legendy Baníku v pozici trenérů zastupoval, kdo jiný než trenér z mistrovské sezony 2003/04 František Komňacký s doprovodem Jarka Nohavici. Sportovní osobnosti vedl reprezentační trenér Pavel Vrba a mistr Evropy z roku 1976, Karol Dobiáš.
 
Pochod fanoušků Baníku, blížící se k Bazalům.
 
Fanoušci Baníku Ostrava dorazili na Bazaly. Celkem jich poslední zápas na legendárním stadionu sledovalo přes deset tisíc.
 
Jarek Nohavica několikrát na stadionu zazpíval. Nechyběla samozřejmě také hymna "Baníčku my jsme s tebou".
 
V průběhu zápasu vyjela po ochozech nahoru excelentní choreografie - Bazaly 1959 až 2015.
 
Celý stadion zvedá šály...
 
Po osmdesáté minutě vypuklo na Bazalech peklo a zápas byl ukončen s lehkým předstihem v 85. minutě.
 
Fanoušci se po předčasném ukončení zápasu začali shromažďovat na hrací pološe, aby si tak užili poslední okamžiky strávené na Bazalech.
 
Řada fanoušků si odnesla ze stadionu sedačku jako památný suvenýr na milované Bazaly. Někteří jedinci však sedačky nepochopitelně vykopávali ze svých míst pro radost...
 

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6339

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.