EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Socha Josefa Masopusta před Juliskou je bez míče

Praha - Na JuliscePraha - Na Julisce 17.03.2015: Socha legendárního českého fotbalisty Josefa Masopusta, stojící před stadionem Dukly Praha, byla okradena o míč. Legenda československého fotbalu, jehož socha zdobí exteriér před stadionem Na Julisce, získal jako první československý fotbalista Zlatý míč. Poškození sochy bylo zjištěno v pondělí vpodvečer 16. března 2015. Ztracený respektive ukradený míč by měl být v blízké době nahrazen míčem novým.

Socha Josefa Masopusta byla odhalena před Juliskou roku 2012, při příležitosti padesátého výročí od zisku stříbrných medailí na Mistrovství světa v Chile roku 1962. Ve finále proti Brazílii, vedl československý tým od 15. minuty, právě zásluhou Josefa Masopusta 1:0. Nakonec však naše reprezentace podlehla Brazílii 3:1. Přesto se jednalo o obrovský úspěch, který nemá v historii českého a slovenského fotbalu obdoby.

Finále na Estadio National v Santiago de Chile sledovalo 68 679 diváků. Nejen díky výkonům na světovém šampionátu 1962, byl oceněn Josef Masopust nejlepším evropským fotbalistou a ziskem Zlatého míče.  


TEMATICKÉ ČLÁNKY:

SOCHA JOSEFA MASOPUSTA JEŠTĚ S MÍČEM:
   

SOCHA JOSEFA MASOPUSTA BEZ MÍČE:

 

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: www.fkdukla.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3455

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |