EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion finále Ligy mistrů 2013/14 - Estádio da Luz

Lisabon - Estádio da LuzLisabon - Estádio da Luz 22.05.2014: Letošní madridské finále Ligy mistrů, mezi Realem a Atléticem, se odehraje na domácím stadionu Benficy Estádio da Luz v Lisabonu. Což je tím pravým důvodem si tento stadion představit a podívat se na jeho krátkodobou historii, která se píše teprve od roku 2003. Hlavním důvodem výstavby nového stánku Benficy bylo pořádání Portugalska Mistrovství Evropy 2004. Tento famózní kolos, v překladu znamenající stadion světla, pojme přes 65 000 diváků a s touto kapacitou je Estádio da Luz největším stadionem v Portugalsku.

Před každým zápasem Benficy je na stadion vypuštěna živá orlice, symbol Benficy, která se po okružním letu nad stadionem se vrací zpět ke svému cvičiteli. Proto také zdobí nad hlavním vchodem stadionu velká socha orlice. Fascinující je především provedení konstrukce celého zastřešení stadionu, kterou tvoří čtyři obrovské ocelové oblouky. Polykarbonátové pokrytí střechy umožňuje sluneč ním paprskům co nejvíce proniknout na stadion a vytvořit tak maximum přirozeného světla. Odtud pochází název „stadion světla“.   Předchozí stadion Benficy, který také nesl název Estádio da Luz, měl ve své době kapacitu až 120 000 míst, převážně však na stání. Mezi jeho významné zápasy patří například poslední finále Poháru vítězů pohárů v roce 1992. PVP, předchůdce dnešní Ligy mistrů, tenkrát vyhrál Werder Brémy nad Monacem 2:0.


STADION FINÁLE LM 2013/14 - ESTÁDIO DA LUZ (KAPACITA: 65 647)

Benfica Lisabon

Autor: Jiří Vojkovský | Foto: FotbaloveStadiony.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3350

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |