EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion Rangers bude poprvé chybět ve skotské lize

Rangers - Ibrox ParkRangers - Ibrox Park 09.07.2012: Stadion Ibrox Park od skotského velkoklubu Rangers FC a rekordmana s 54 mistrovskými tituly, bude poprvé chybět ve skotské Premier League. Důvodem je neadekvátní zadlužení glasgowského klubu, které ponořilo Rangers zřejmě až do třetí či čtvrté skotské ligy. Většina klubů odhlasovalo 4. července zamítnutí startu Rangers FC v Premier League.

Tato situace nahrává ostatním skotským klubům, aby se vytáhli výše. Především Celtic Glasgow bude mít snažší cestu za dotahováním v počtu získaných titulů. Oproti Rangers jich získal 43, tedy o jedenáct titulů méně. Na druhou stranu se de fakto sníží atraktivita soutěže.

Stadion Rangers s názvem Ibrox park má kapacitu 50 500 diváků. Nejvyšší návštěva v Ibrox parku byla na utkání s městským rivalem Celtic Glasgow v lednu 1939, kdy utkání navštívilo 118 567 diváků. Stadion postavený již v roce 1899, byl tenkrát deset let po rekonstrukci a téměř všechna místa byla na stání. Zápasy Rangerers bývají z větší části vyprodané, ať už se hraje s jakýmkoliv soupeřem a atmosféra je vždy úžasná a rázná, prostě skotská. Samozřejmě při městském derby se Celticem Glasow je atmosféra, jak už doma či venku v Celtic Parku, ještě extra nabuzená.
 FotbaloveStadiony.cz | Foto: Stephan Hoogerwaard

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3195

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |