EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion Rangers bude poprvé chybět ve skotské lize

Rangers - Ibrox ParkRangers - Ibrox Park 09.07.2012: Stadion Ibrox Park od skotského velkoklubu Rangers FC a rekordmana s 54 mistrovskými tituly, bude poprvé chybět ve skotské Premier League. Důvodem je neadekvátní zadlužení glasgowského klubu, které ponořilo Rangers zřejmě až do třetí či čtvrté skotské ligy. Většina klubů odhlasovalo 4. července zamítnutí startu Rangers FC v Premier League.

Tato situace nahrává ostatním skotským klubům, aby se vytáhli výše. Především Celtic Glasgow bude mít snažší cestu za dotahováním v počtu získaných titulů. Oproti Rangers jich získal 43, tedy o jedenáct titulů méně. Na druhou stranu se de fakto sníží atraktivita soutěže.

Stadion Rangers s názvem Ibrox park má kapacitu 50 500 diváků. Nejvyšší návštěva v Ibrox parku byla na utkání s městským rivalem Celtic Glasgow v lednu 1939, kdy utkání navštívilo 118 567 diváků. Stadion postavený již v roce 1899, byl tenkrát deset let po rekonstrukci a téměř všechna místa byla na stání. Zápasy Rangerers bývají z větší části vyprodané, ať už se hraje s jakýmkoliv soupeřem a atmosféra je vždy úžasná a rázná, prostě skotská. Samozřejmě při městském derby se Celticem Glasow je atmosféra, jak už doma či venku v Celtic Parku, ještě extra nabuzená.
 FotbaloveStadiony.cz | Foto: Stephan Hoogerwaard

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3153

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.