EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stadion v Saint Étienne prošel před Eurem 2016 modernizací

St. Étienne - Geoffroy GuichardSt. Étienne - Geoffroy Guichard 16.06.2016: Již dva roky před konáním Mistrovstvím Evropy 2016, byla dokončena modernizace stadionu v Saint Étienne, jednom z deseti pořadatelských míst. Přestavba trvala tři roky, od července 2011 do června 2014 a po ní získal Stade Goggroy Guichard zcela nový kabát. Uvnitř proběhla modernizace zázemí a všech tribun, které byly rozšířeny a osazeny novými sedadly. Těch se na stadion dle plánu vešlo téměř o šest tisíc více, čímž vzrostla kapacita na 41 148 diváků. K navýšení míst došlo především díky kompletní rekonstrukci, a rozšíření severní a jižní tribuny za brankami.

Součástí změn bylo také odstranění podpěrných sloupů střechy, které z některých míst zhoršovaly výhled na hrací plochu. Z dlouhodobého hlediska komfortní výhled ocení především fanoušci domácího klubu AS Saint-Étienne. Cena celé přestavby se vyšplhala na 58 milionů Eur, v přepočtu přes 1,5 miliardy korun. Za tuto cenu stadion Goffroy Guichard rozhodně omládnul. Naposledy totiž prošel podobou obměnou v roce 1998, také před fotbalovým turnajem. Na Mistrovství světa 1998 měl stadion kapacitu 30 600 diváků.
 
Dnes 41 tisícový Stade Geoffroy Guichard bude v průběhu Eura celkově hostit čtyři zápasy – tři v základních skupinách a jedno osmifinále. Češi si na tomto zmodernizovaném stánku v Saint Étienne zahrají v pátek 17. června, svůj druhý zápas skupiny D proti Chorvatsku.

Stade Geoffroy Guichard po medirnizaci (2011 - 2014), kapacita: 41 148

Foto: KevFB (CC BY-SA 3.0)
   
Foto: KevFB (CC BY-SA 3.0)
.
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 8611

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.