EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stavba nového stadionu v Bordeaux pro Euro 2016

Bordeaux - Stade AtlantiqueBordeaux - Stade Atlantique 04.03.2014: Nový Stade Bordeaux Atlantique má být jeden z nejoriginálnějších staveb mezi stadiony na mistrovství Evropy ve Francii v roce 2016. Stadion pro 42 052 diváků navržený švýcarskými architekty Herzog & de Meuron, bude otevřen v roce 2015. Po pracovním názvu "Atlantik" se měl stadion jmenovat Grand Stade de Bordeaux. Vypadá to však, že stadion ponese komerční název společnosti, která se bude významně podílet na financování celé výstavby.

Nejedná se však o nic nového. Pojmenování nového stadionu po partnerovi, který se výrazně podílí na financování, je v posledních letech běžnou praxí. Příkladem můžou být především německé stadiony, kterých je v Bundeslize většina. Vzpomeňme na ty největší jako je Signal Iduna Park (Borussia Dortmund), Allianz Arena (Bayern Mnichov), Veltins Arena (Schalke 04) či Mercedes-Benz Arena (VfB Stuttgart). V Anglii jsou známy dva stadiony s názvy po leteckých společnostech Emirates Stadium (Arsenal FC) a Etihad Stadium (Manchester City). V Turecku se například stadion Galatasaraye jmenuje po operátorovi Türk Telekom Arena. Název budoucího stánku v Bordeaux však ještě čeká na toho správného investora.
 
Financování stadionu ve výši 173 milionů euro je rozděleno na více částí. Polovinu zaplatí klub Girondins se svými partnery. Na druhé polovině ceny stadionu se podílí veřejné orgány jako vláda, město, metropolitní oblast a další sponzoři.
   
Foto: PA (CC BY-SA 4.0)

 
FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4963

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |