EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stavba nového stadionu v Bordeaux pro Euro 2016

Bordeaux - Stade AtlantiqueBordeaux - Stade Atlantique 04.03.2014: Nový Stade Bordeaux Atlantique má být jeden z nejoriginálnějších staveb mezi stadiony na mistrovství Evropy ve Francii v roce 2016. Stadion pro 42 052 diváků navržený švýcarskými architekty Herzog & de Meuron, bude otevřen v roce 2015. Po pracovním názvu "Atlantik" se měl stadion jmenovat Grand Stade de Bordeaux. Vypadá to však, že stadion ponese komerční název společnosti, která se bude významně podílet na financování celé výstavby.

Nejedná se však o nic nového. Pojmenování nového stadionu po partnerovi, který se výrazně podílí na financování, je v posledních letech běžnou praxí. Příkladem můžou být především německé stadiony, kterých je v Bundeslize většina. Vzpomeňme na ty největší jako je Signal Iduna Park (Borussia Dortmund), Allianz Arena (Bayern Mnichov), Veltins Arena (Schalke 04) či Mercedes-Benz Arena (VfB Stuttgart). V Anglii jsou známy dva stadiony s názvy po leteckých společnostech Emirates Stadium (Arsenal FC) a Etihad Stadium (Manchester City). V Turecku se například stadion Galatasaraye jmenuje po operátorovi Türk Telekom Arena. Název budoucího stánku v Bordeaux však ještě čeká na toho správného investora.
 
Financování stadionu ve výši 173 milionů euro je rozděleno na více částí. Polovinu zaplatí klub Girondins se svými partnery. Na druhé polovině ceny stadionu se podílí veřejné orgány jako vláda, město, metropolitní oblast a další sponzoři.
   
Foto: PA (CC BY-SA 4.0)

 
FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 4929

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.