EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Knihy popisující historii, fakt a příběhy evropských stadionů, nabízí náhled do prostředí více než 100 evropských fotbalových chrámů. Každý stadion doprovází několik úchvatných fotografií a medailonek o českém či slovenském hráči, který ve své kariéře na daném stadionu působil. Knihy jsou dále okořeněny komentáři českých fotbalových osobností a autora Jiřího Vojkovského z návštěv fotbalových stadionů. V prvním díle se komentářů ujala česká fotbalová legenda v podání Milana Baroše. V druhém díle se k Milanovi přidaly další významné osobnosti českého fotbalu - Marek Jankulovski, René Bolf a Tomáš Ujfaluši.

Pro velký úspěch se Jiří Vojkovský rozhodl vydat na podzim roku 2022 ještě jeden díl, kterým tak završí třídílnou edici knih o fotbalových stadionech.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 349 Kč

CENA - 2. díl: 349 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Stylové tribuny stadionu Mestalla ve Valencii

Valencia - MestallaValencia - Mestalla 14.04.2016: Netopýr je symbol města Valencie a obou jeho fotbalových zástupců v La Lize - Valencie CF a Levante UD. Proto jej mají oba tyto kluby ve svém znaku a na stadionu Mestalla dokonce zdobí jeho tribuny. Silueta netopýra je vyobrazena na největší východní tribuně pomocí nových sedaček v klubových barvách. Ty byly nově instalovány při poslední modernizaci stadionu v roce 2014.

Tato modernizace rozhodně nebyla v původních plánech Valencie. Ta totiž začala roku 2007 s výstavba nového stadionu, s obdobným názvem Nou Mestalla. Nový domov se začal stavět na místě bývalé továrny, vzdálené vzdušnou čarou 3,7 kilometrů severozápadně od stávající Mestalle. Do dvou let byla postavena základní železo betonová konstrukce a po té byla roku 2009 z finančních důvodů celá stavba pozastavena.

Koncem roku 2011 klub oznámil, že po dohodě s bankou bude stadion dostavěn a po té připadne majetek starého stadionu, respektive pozemek, bance. Dlouho očekávané otevření Nou Mestalla mělo proběhnout v roce 2014, ale nestalo se. Zatím není známo, kdy by mohl být nový stadion dostavěn a klub se raději rozhodl právě pro variantu modernizace stávajícího stánku Mestalla.   Vzledem kapacity stávajícího stadionu 55 tisíc diváků, která bývá zaplněná snad jen na zápasy s Barcelonou a Realem, je až nepochopitelné že se Valencia pustila do stavby stadionu s kapacitou 73 200, čímž si udělala doslova čáru přes rozpočet.

Modernizace Estadio Mestalla - 2014:
 
Foto: Valencia CF (CC BY-SA 4.0)

Foto: Coentor (CC BY-SA 3.0)
  .
Maketa (3D puzzle) stadionu Mestalla:


.
Jiří Vojkovský |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 9030

© 2012 - 2022 FotbaloveStadiony.cz - Jiří Vojkovský | Vydavatel - obchodní podmínky |