EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

TOP 5 evropských stadionů z pohledu českého fanouška

Dortmund - Signal Iduna ParkDortmund - Signal Iduna Park 03.02.2016: Ačkoliv se v posledních letech kvalita českého fotbalu zvyšuje, za zeměmi jako je Anglie, Německo, Španělsko či Itálie česká kopaná stále významně zaostává a pochopitelně vžycky bude. Jedním z faktorů je i nedostatečné zázemí v podobě často chátrajících a kapacitně nesrovnatelných stadionů, které jdou ruku v ruce, až na výjimky, s nepříliš bouřlivou atmosférou na nich. Z toho důvodu čeští fotbaloví nadšenci často vyráží za vysněným fotbalovým zážitkem za hranice České republiky, nejčastěji přitom právě do výše zmíněných destinací.

Konkrétně které stadiony čeští fandové vyhledávají nejvíce a proč?

Signal Iduna Park, Dortmund

Dříve díky své geografické poloze Westfalenstadion, dnes již Signal Iduna Park, je od roku 1974, kdy byla aréna oficiálně otevřena, domovem fotbalistů Borussie Dortmund. Důvodů, pro jej čeští fanoušci v hojném počtu vyhledávají, je hned několik. Nejenže se Signal Iduna Park totiž nachází na území sousedního Německa, tedy snadno dosažitelného několika hodinami jízdy autem, ale navíc je dortmundský svatostánek proslulý svou bouřlivou atmosférou, která na něm hlavně díky pověstnému kotli panuje. Na tzv. „Südtribune“, jak se tribuna za jednou z branek nazývá, se každý zápas vměstná kolem 25 tisíc fanoušků, kteří když spustí své úderné chorály, stadion se otřásá v základech a nejen tuzemský fanoušek si přijde na neopakovatelný emocionální zážitek. O fotbalových kvalitách Borussie Dortmund rovněž netřeba pochybovat. A co když navíc do Signal Iduna Parku přijede takový Bayern Mnichov…

Camp Nou, Barcelona

Camp NouFC Barcelona, fenomén posledního desetiletí. Katalánský velkoklub na svůj herní projev láká obdivovatele ze všech koutů planety, ten český přitom nevyjímaje. Na Camp Nou se vměstná necelých 100 tisíc diváků, což z něj činí oficiálně druhý největší fotbalový stadion na světě a zároveň největší fotbalový stadion v Evropě vůbec. Oblíbenou destinací se během posledních několika sezon stala barcelonská aréna i pro sázkaře, kteří si do katalánské metropole jezdí nejen vychutnat fotbalový svátek, ale navíc i vydělat peníze. O výhře Barcelony, a ještě k tomu v domácím prostředí, totiž nikdo nepochybuje. Minusem je, že vědomi jsou si toho i bookmakeři ze sázkových společností a nalézt kvalitní tipy na zápasy Barcelony, navíc s kvalitním kurzem, je tak stále těžší a těžší. Avšak i zde platí dobou otřepané, ale navždy platné: „Kdo hledá, najde“.

Stamford Bridge, Londýn

Stamford BridgePatrně největší základnu fanoušků v České republice má z anglických klubů Chelsea, která své domácí zápasy hraje na proslulém Stamford Bridge. Tribuny potažené modrými sedačkami pojmou až 42 tisíc diváků a nejeden fotbalový fanatik potvrzuje, že pokud chce člověk plnými doušky nasát atmosféru ostrovního fotbalu, měl by tak učinit právě na Chelsea. V poslední době však mezi fanoušky panují značné rozpory o plánované přestavbě, respektive výstavbě úplně nového, moderního stadionu, který by se svou kapacitou měl na dostřel přiblížit hranici 100 tisíc míst. I z tohoto důvod zájem v poslední době stále roste; navštívit proslulý Stamford Bridge chce totiž zkrátka každý správný fanoušek „Blues“.

Anfield Road, Liverpool

Anfield O nic hůře na tom, co se popularity u tuzemských příznivců fotbalu týče, není ani další anglický stadion, na kterém ke svým domácím kláním nastupuje pro změnu konkurenční Liverpool. Anfield Road nabízí pro sportovní utkání na něm konaná kapacitu až 45 tisíc diváků. Když taková masa z plných plic při nástupu svých idolů spustí světoznámý chorál „You will never walk alone“, i citově odolnější jedince při tom mrazí v zádech. A samotný fakt, že právě na Anfield Road před lety poněkud bizarním způsobem odstartovala veleúspěšná kariéra Petra O., jednoho z nejúspěšnějších českých fotbalových sázkařů, který zbohatl díky unikátní strategii sázení na počet gólů – over, je tak již v podobě motivace pouze příjemnou třešničkou na dortu.
 
Foto Anfield: Pituitry (CC BY-SA 4.0)

San Siro, Milán

San Siro8. největší stadion v Evropě a absolutně nejpopulárnější stadion v Itálii vůbec. Tak nějak by mohla znít definice San Sira, kde ke svým domácím mačům nastupují oba nejslavnější milánské celky – a to totiž červenočerný AC Milán a primárně v modročerných dresech hrající Inter Milán. Od ostatních, neméně posvátných stánků, se San Siro odlišuje svým megalomanstvím a konstrukcí. Jednotlivým zápasům pravidelně přihlíží vyprodaná kapacita, tedy 80 tisíc nažhavených diváků, kterým se kromě špičkové kopané naskýtá výhled na jedinečnou konstrukci stadionu, které dominují čtyři sloupy, nacházející se v každém z rohů, které nesou střechu.

Existuje nějaký stadion, jehož návštěva se stala životním cílem pro vás, naše čtenáře? Nebo jste si již takový sen splnili? Neváhejte, a podělte se s námi o názory nejen na výše uvedený redakční výběr.

 

Kam dál? Zaregistrujte se a získejte volné hry na automatech nebo peníze zdarma na vyzkoušení casina! Co vyhrajete je Vaše!

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 3492

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.