EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Tři etapy modernizace stadionu Sevilly FC

Sevilla - Estadio R. S. PizjuánSevilla - Estadio R. S. Pizjuán 02.11.2016: Stadion tadičního španělského celku Sevilla FC, jménem Estadio Ramón Sánchez Pizjuán, prošel v roce 2015 velkou modernizací. Ta se sice nepřiblížila novodobým arénám, které se dnes staví, ale v rámci možností zvelebila jeho prostředí. Architekti nových arén se dnes především zabývají zasouvacím zastřešením celé hrací plochy či vysouvací hrací plochou. Majitelé klubu z Andalusie měli v rámci finančních možností zcela jiné plány. Zastřešena je stále jen hlavní tribuna a tak tomu bude i po modernizaci, která byla rozdělena do tří etap.

Modernizace: V první fázi získal interiér stadionu nová sedadla v klubových barvách a v další novou venkovní fasádu, čímž celá stavba z roku 1958, zcela omládla. Podobnou obnovou si prošel v roce 2014 stadion Valencie - Mestalla. Sevilla navíc plánuje v třetí etapě dát svému stadionu zcela nový plášť. Železobetonová konstrukce bude potažena síťovými pásy, které nočním podsvícením vylepší celkový dojem.

  Kapacita: V roce 1974 pojmul stadion Sevilly ještě 77 000 diváků. Před mistrovstvím světa ve Španělsku v roce 1982 byla kapacita snížena na 70 tisíc. Další snížení kapacity proběhlo v roce 1997, kdy byl celý stadion osazen všemi místy k sezení pro 45 000 diváků. Po zatím největší modernizaci roku 2015, po které stadion získal mimo jiné nová sedadla, se kapacita zastavila na 42 500 diváků.

 

Estadio Ramón Sánchez Pizjuán po modernizaci 2015:


Foto: Josema azcona (CC BY-SA 4.0)

.
Jméno stadionu: Estadio Ramón Sánchez Pizjuán nese jméno po dlouhodobém prezidentu klubu, který se zasloužil o koupi pozemku a investice spojené se stavbou stadionu. Svého díla se však nedožil, umřel dva měsíce před začátkem výstavby.

 

Tako vypadal stadion Sevilly FC před modernizací 2015:


Foto: Валерий Дед (CC BY 3.0)
.

Úspěchy Sevilla FC: Největším úspěchem je beze sporu rekord v počtu vítězství v Evropské lize. Třikrát za sebou hrála Sevilla finále Evropské ligy a dosáhla zlatého hattricku (2014, 2015, 2016). S předchozími vítězství v roce 2006 a 2007, se celkově jedná již o pátý triumf v této druhé nejprestižnější klubové soutěži Evropy.

 

Maketa stadionu Sevilla FC před modernizací 2015:


FotbaloveStadiony.cz
|

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 5727

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.