EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

U stadionu Old Trafford pojmenovali ulici po Fergusonovi

Sir Alex Ferguson WaySir Alex Ferguson Way 14.10.2013: Na počest bývalého manažera Manchesteru United Sir Alexe Fergusona, byla pojmenovaná ulice u slavného stadionu Old Trafford. Dnes již bývalá ulice Water Reach byla přejmenována na Sir Alex Ferguson Way. Ta navazuje na další ulici Sir Matt Busby Way, nesoucí jméno také po jednom ze slavných osobností United. Není se čemu divit, Ferguson vyhrál za 26 let s Manchesterem 13 titulů v Premier League, dvakrát Ligu Mistrů a další cenné trofeje.

Když přišel do Manchesteru United v roce 1986, určitě netušil jak slavná fotbalová cesta ho čeká. Hodilo by se také připomenout několik informací právě o manchesterském svatostánku Old Trafford. Za svou historii, která se začala psát v roce 1910, zažil stadion velký počet významných událostí a pochopitelně také prošel mnoha rekonstrukcemi. Výsledkem je jeden z nejlegendárnějších stadionů na světě o kapacitě 76 212 diváků, který má před sebou pravděpodobně další modernizace. Ty mají do budoucna zajistit navýšení kapacity na údajných 96 000 míst. Tím by Old Trafford překonal i slavné Wembley s kapacitou 90 000 diváků.


Old Trafford, Sir Alex Ferguson Way

Foto: Parrot of Doom (CC BY-SA 3.0)

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 2639

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.