EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

V Karviné chtějí modernizovat fotbalový stadion

Karviná - Městský stadionKarviná - Městský stadion 09.10.2013: Koncem roku se rozhodne, zda proběhne v Karviné, hrající Národní fotbalovou ligu, modernizace fotbalového stadionu. V té době by radní již měli vědět, zda na rekonstrukci zastaralého fotbalového stánku dostanou příspěvek z fondů Evropské unie. Na tom, zda město tyto peníze na rekonstrukci získá, bude záležet de facto celý projekt jeho modernizace. Pokud město z Unie peníze záská, prakticky okamžitě může vyhlásit výběrové řízení a moderznizaci rozběhnout, protože projekt je do detailu připraven.

Pokud však peníze nebudou, nebude ani nový stadion, uvedl náměstek karvinského primátora Jan Wolf. Modernizace fotbalového stadionu má stát okolo 350 milionů korun a město ji chce financovat z několika zdrojů. Sto dvacet milionů má přislíbenou z ministerstva financí, z evropských fondů by se mělo hradit 40 procent nákladů po odečtení dotace ministerstva financí. Zbytek peněz chce město zajistit z vlastních zdrojů, případně soukromých.

Celková cena za modernizaci se však dá ještě snížit. Vzhledem situaci odpovídající dnešní době jsou firmy ochotny tlačit ceny dolů, takže celkové náklady se můžou ještě podstatně snížit. Pokud by se podařilo modernizaci stadion dotáhnout do úspěšného konce, byl to nejmodernější stadion v širém okolí s kapacitou 6500 míst k sezení.
 
  ZAJÍMAVOSTI:  PARTNER ČLÁNKU:


Podle už dříve zveřejněných informací, by po dobu rekonstrukce stadionu v Karviné-Ráji museli fotbalisté karvinského týmu hrát své mistrovské zápasy buď na Kovoně, nebo úplně mimo město. Předpokládá doba modernizace stadionu je 14 až 16 měsíců.

MODEL STADIONU:


VIZUALIZACE STADIONU:


Zdroj:moravskoslezsky.denik.cz, mfkkarvina.cz

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 7627

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.