EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

V roce 2015 má stát nový stadion Tottenhamu Hotspur

Londýn - White Hart LaneLondýn - White Hart Lane 29.04.2013: Zhruba před rokem oznámil Tottenham na svých oficiálních stránkách informaci o reálné výstavbě nového stadionu White Hart Lane. Otevření se plánuje na rok 2015. První kroky však proběhly již v roce 2008, kdy Tottenham zakoupil pozemky vedle stávajícího stadionu. Celý komplex bude navíc obsahovat muzeum klubu, komerční prostory a samozřejmě také obchody. Původně se plánovalo začít hrát na novém stánku v průběhu roku 2012. Došlo však k odkladu.

Nový stadion má mít kapacitu 56 250 diváků, čímž by se stal aktuálně třetím největším stadionem v Premier League. Na prvním místě je Manchester United se svým legendární Old Trafford, jehož kapacita je 76 212 diváků. Druhým největším stadionem anglické Premier League je Emirates Stadium, který pojme 60 355 diváků. Na ten se však fanoušci Arsenalu načekali celých 7 let. Arsenal oznámil plány nového stadionu již v roce 1999. Emirates Stadium byl však dostavěn až v roce 2006.
 Foto: cottontimer (CC BY-SA 2.0)


Průběh stavby stadionu White Hart Lane má obdobné fáze výstavby, jako již rostoucí nový stadion San Mamés v Bilbau. Nejdříve dojde v několika fázích k výstavbě hrací plochy s třemi tribunami na zakoupeném pozemku, nad severní částí stadionu. Na novém stadionu se začne hrát liga, průběžně bude zbourán starý stadion a na jeho části se dostaví čtvrtá tribuna. Zbylá část bývalého stadionu bude po zbourání využita pro nové parkovací plochy.


Foto: Alan Swain (CC BY-SA 2.0)

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6177

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.