EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

V Tehelném poli se začne stavět Národní stadion

Bratislava - Tehelné poleBratislava - Tehelné pole 11.09.2013: V červenci 2013 se na předsezónní tiskové konferenci v Bratislavě potvrdilo, že výstavba nového stadionu na Tehelném poli bude. Obratem začly probíhat demoliční práce, které jsou v tuto dobu téměř u konce. Poté by bezodkladně měla začít výstavba dvacetitisícového stadionu. S dokonečním se počítá koncem roku 2015. Tehelné pole se stane taky slovenským Národním stadionem. Slovenští fanoušci se tak můžou těšit na velké zápasy klubové i reprezentační úrovni, uvedl majite ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík.

Při výstavbě je stanovena priorita dodržet nejnovější standardy a nejvyšší kvalitu. Cena stadionu by se měla pohybovat kolem 70 - 72 milionů eur, z čehož stát přispěje částkou, jejíž suma by neměla přesáhnout 27,2 milionů. První zmínky o novém Národním stadionu v Bratislavě probíhaly už v roce 2006, ale dlouhodobým problémem byla struktura financování.
  Co se týče historie Tehelného pole, stadion byl postaven v roce 1940 s kapacitou pro 30 tisíc diváků. První mezinárodní utkání odehrál Slovan Bratislava proti Herthě Berlín ještě téhož roku. V roce 1955 byla kapacita rozšířena na 50 000 míst, z většiny na stání. O deset let později bylo na stadion instalováno umělé osvětlení a o dalších deset let, tedy v roce 1975 byla vybudována krytá tribuna.

 

Tehelné pole před demolicí v roce 2013


Photo: Andrej Neuherz (CC BY-SA)
 

Na Tehelném poli se také představili významné velkokluby jako například Real Madrid, se kterým si Slovan zahrál v roce 1991 nebo o rok později s AC Milán. Poslední reprezentační zápas byl odehrán 14. listopadu 2009 a definitivně posledná zápas 25. listopadu. Od té doby až do letošní demiloce stadion chátral.

 

Takto bude vypadat Tehelné pole v roce 2018, kapacita: 22 000


Zdroj: www.skslovan.com, Projekt: www.cubedesign.sk

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 9776

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.