EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionůCENA - 1. díl: 299 Kč

CENA - 2. díl: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.


>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

Volgograd Arena – diamant mezi ruskými stadiony

Volgograd ArenaVolgograd Arena 25.07.2017: Mistrovství světa v roce 2018 se odehraje na 12 stadionech v 11 městech Ruska. Dva stadiony se nacházejí v Moskvě, dalších deset se rozprostírá po různých koutech Ruska. Pátý největší stadion světového šampionátu v roce 2018 se nachází ve více než milionovém Volgogradu, ležícím na řece Volze v jihoevropské části Ruské federace. Především za účelem pořádání světového šampionátu roste ve Volgogradě nová aréna pro 45 tisíc diváků.

Stavba nové Volgograd Areny, mimo jiné, nového zázemí místního Rotoru, odstartovala koncem roku 2014 na místě bývalého Centralnyj stadionu. Aréna pro 45 568 diváků vyroste na břehu Volhy do konce roku 2017 a o rok později bude plně připravena na fotbalové mistrovství světa. V současné době se stavba nachází ve fázi dokončení střechy, která bude v konečném důsledku největší mezi ruskými stadiony.
 
Diamantový design: Plášť stadionu byl navrhnut tak, aby při nočním osvětlení připomínal diamant. Vnitřní tribuny jsou rozděleny do tří pater, z nichž prostřední je určena pro VIP hosty. Tímto způsobem jsou VIP prostory řešeny na řadě novodobých stadionů.
 

Vizualizace: SPORT-IN


Cena stadionu by se měla pohybovat kolem 16,4 miliardy rublů. Součástí financování je zahrnuta také úprava dopravní infrastruktury v okolí stadionu, která zahrnuje okolní dálnici, železniční stanici a lodní dopravu po řece Volze. Za dodatečné informace děkujeme IG online obchodování.

Snížení kapacity po MS 2018: Stadion bude mít kapacitu pro více než 45 tisíc diváků. Ta půjde, dle projektu, který vytvořila architektonická kancelář SPORT-IN, snížit po šampionátu o 10 tisíc míst. I tak bude kapacita 35 tisíc diváků na zápasy FK Rotor v ruské lize docela vysoká.

 

Výstavba zastřešení Volgograd Areny

 

Foto: SPORT-IN

FotbaloveStadiony.cz |

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 12946

© 2012 - 2021 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de   .

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.