EDICE KNIH - FOTBALOVÉ STADIONY

Pro velký úspěch první knihy o fotbalových stadionech z roku 2016 se autor Jiří Vojkovský rozhodl vydat navazující knihu o dalších významných fotbalových chrámech stojících na evropském kontinentu. Tato kniha nabízí náhled do prostředí více než 50 evropských stadionů, zachycuje jejich historii, přehled významných zápasů a další zajímavosti v podobě medailonků českých a slovenských hráčů, kteří ve své kariéře na daném stadionu působili. Kniha dále obsahuje komentáře autora z návštěv fotbalových stadionů a navíc je okořeněna komentáři českých fotbalových osobností Milana Baroše, Marka Jankulovského, Reného Bolfa a Tomáše Ujfalušiho.


Kniha - Fotbalové stadiony 2 Kniha - Fotbalové stadiony 1
FOTBALOVÉ STADIONY

Historie, fakta a příběhy
evropských stadionů 2CENA: 299 Kč


S knihou obdržíte
věnování od autora.

>>  OBJEDNAT  KNIHU  <<Autor: Jiří Vojkovský

Jiří Vojkovský


 
FotbalTour.cz - zájezdy a vstupenky na fotbal

West Ham United nově na Olympijském stadionu

Londýn - Olympic StadiumLondýn - Olympic Stadium 14.08.2016: Olympic, neboli London Stadium začal od sezony 2016/2017 sloužit potřebám West Ham United. Ten si o užívání 80 tisícového stadionu, postaveného v roce 2012 pro Letními olympijské hry v Londýně, zažádal ještě před jeho výstavbou. Proto byl stadion navržen tak, aby šel po Olympiádě přizpůsobit podmínkám tradičního, prvoligového celku West Ham United. Tedy nižší kapacita a bližší kontakt fanoušků s hráči. Řešením bylo snížení střechy a montáž doslova vysouvacích spodních pater tribun po celém obvodu stadionu.

Vysouvací tribuny překryjí větší část atletické dráhy a olympijský stadion je tak připraven pro šedesát tisíc diváků. Od roku 2013 postupně probíhaly zmíněné úpravy a až po třech letech, v květnu 2016, bylo hotovo.
  Přechod na nový stadion bývá pro mnoho fanoušků bolestivým tématem. Přece jen, přesun ze starého hnízdečka Boleyen Ground, kde se psala většina klubové historie, není jen tak. V rámci Londýna se se však Kladiváři daleko stěhovat nebudou. Londýnský olympijský stadion je od bývalého stánku vzdálen zhruba čtyři kilometry na západ. Ve spojení s West Hamem se London Stadium stává třetím největším stadionem Premier League. V této nejprestižnější fotbalové soutěži si odbydou svou premiéru 21. srpna 2016 proti AFC Bournemouth.

Olympic Stadium nově ve službách West Hamu, kapacita: 60 000

 
Photo: Stephan Hoogerwaard
 
Photo: Stephan Hoogerwaard

.

Na Boleyn Ground hrál West Ham neuvěřitelných 112 let

Bývalý stadion Boleyen Ground postaven již roku 1904, východně 10 kilometrů od centra Londýna, se dnes nachází v zástavbě rodinných domů a bytů. Od poslední rekonstrukce v roce 2002 má kapacitu 35 647 diváků a hlavní vstup na stadion zdobí dvě stylové věže, které jsou součástí klubové symboliky společně s dvěma kladivy. Po přesunu na Olympic Stadium má však být Boleyen Grond s oběma věžemi srovnán se zemí.


Photo: Oxyman  (CC-BY-SA-3.0)
 
Photo: Egghead06

.
Rozlučka s bývalým stadionem Boleyn Ground proběhla velkolepě. West Ham porazil před vyprodaným publikem Manchester United 3:2 v předposledním kole Premier League 2015/2016 a zajistil si sedmé místo a účast v předkolech Evropské ligy.

FotbaloveStadiony.cz
| Foto: www.2012imagelibrary.co.uk

NETfotbal.cz - pro fanoušky

Diskuze

Počet zobrazení: 6232

© 2012 - 2018 Fotbalové Stadiony.cz - Jiří Vojkovský | Podmínky užití |
EN: TheFootballStadiums.com | DE: FussballStadienWelt.de

Doporučujeme

Fotbalové dresy na míru najdete na Markysport.cz.